Resultats cap de setmana 25-25 Febrer

1/2 Marató de Barcelona

Joan Salvanyà Turón   3608è  amb un temps de 01:41'16''
Manel Orihuela Diaz    7466è  amb un temps de 01:55'48''


Control FCA Mataró

600 mll    Victor Coris Cobos   1'51''6 (mínima per campionat Catalunya)
Llargada  Victor Coris Cobos     3'29 m
Pilota       Victor Coris Cobos   23'85 m

Controls de promoció FCA

La Federació Catalana d'Atletisme organitza una sèrie de controls en pista per a les categories de promoció, podeu veure les seus, proves i horaris al següent enllaç, aneu comprovant-ho regularment perquè es van actualitzant les dades. En cada una de les jornades hi ha dues seus o pistes, cal triar la que vagi més bé als interessos de cada un ja que les proves que es fan són diferents en una seu o altra.

Si algú està interessat d'anar-hi el procediment és molt senzill, els atletes es presenten a la sortida o a la zona de  i donen el seu nom a l'arribada en el cas de les curses o com a molt 30 minuts abans de començar la prova en el cas dels llançaments han de presentar un full d'inscripció.

25-2-2012  El Prat de Llobregat - Mataró
17-3-2012  El Prat de Llobregat - Manresa
31-3-2012  El Prat de Llobregat - Barcelona (Serrahima)
21-4-2012  El Prat de Llobregat - Manresa
  2-6-2012  El Prat de Llobregat - Calella

Les proves que es disputen són les següents  Reglament i horaris

Una nota important: es tracta de controls, no de competicions. És a dir es corre per fer marques per tal de poder accedir als campionats (p.e. de Catalunya) , evidentment si guanyes la teva cursa és millor però no és l'objectiu ni donen premis.

Classificació final Gran Premi Consell Comarcal de la Selva


XXI GRAN PREMI CONSELL COMARCAL DE LA SELVA
VIII DIPUTACIÓ DE GIRONA
2011/2012
CLASSIFICACIÓ FINAL

Prebenjamí femení

1a Mireia Planesas Mir   CEIP Doctor Carulla  117p
2a Elsa Jiménez Gonzalez   Escola de Maçanet  106p
3a Jana Tardio Plantalech   Independent  98p
8a Mónica Barcardí Leon  CA Sant Celoni  54p
32a Jorgina Sanchez Fernandez  CA Sant Celoni 13p
60a Hannah Yerman Alvarez CA Sant Celoni  7p
115a Judith Marquillos Meson CA Sant Celoni  7p
117a Abril Muñoz Serrat CA Sant Celoni  7p
(fins a 126 participants)

Prebenjamí masculí

1r Jofre Roca Rosa GEiEG 120p
2n Martí Casals Anglada CA Sant Celoni 87p
3r Daniel Castañe Cabrera CA Lloret-La Selva 83p
5è David Coris Cobos CA Sant Celoni 71p
8è Sergi Vilert Bertran CA Sant Celoni 64p
9è Ferran Alcazar Fontanet CA Sant Celoni 64p
29è Jan Vela Riera CA Sant Celoni 15p
39è Jan Pèrez Alvarez CA Sant Celoni 10p
54è Pol Ligouri Turró CA Sant Celoni 6p
58è Xavier Hijano Lumbrieres CA Sant Celoni 6p
(fins a 203 participants)

Benjamí femení

1a Judith Bohils Tenas CA Calella 117p
2a Carla Figueres Fernandez GEiEG 109p
3a Maria Aguilera Masnou CEIP Guilleries 103p
44a Leia Tomas Puig CA Sant Celoni 4p
59a Elia Moris Martinez CA Sant Celoni 2p
(fins a 198 participants)

Benjamí masculí

1r Didac Taulats Braos Cornellà Atlètic 120p
2n Pau Pinsach Santos CEIP El Frigolet 97p
3r Claudi Gomez Altes CA Sant Celoni 83p
4r Pol Vilert Bertran CA Sant Celoni 77p
15è Pol Casals Anglada CA Sant Celoni 37p
71è Taher Diao Carmona CA Sant Celoni 3p
83è Joan Matia CA Sant Celoni 1p
132è Yannik Staliffer Prats CA Sant Celoni 0p
145è Roc Trujillo Garcia CA Sant Celoni 0p
(fins a 230 participants)

Aleví femení

1a Júlia Ibañez Massa Independent 117p
2a Eva Bartí Sola CN Olot 111p
3a Mireia Bohils Tenas CA Calella 108p
73a Marta Alcazar Fontanet CA Sant Celoni 1p
78a Ansel Diao Carmona CA Sant Celoni 0p
(fins a 179 participants)

Aleví masculí

1r Victor Coris Cobos CA Sant Celoni 111p
2n Marc Tremosa Oliveras ACE Riudellots 98p
3r Adonias Gutierrez Galve Atletisme Cassà- 84p
29è Eric Bacardí Leon CA Sant Celoni 16p
140è Pau Jimeno Roman CA Sant Celoni 0p
(fins a 212 participants)

Infantil femení

1a Aina Masferrer Ferragutcases CO Farners 120p
2a Ia Vidal Soler CEIP Guilleries 99p
3a Aida Marisch Delgado Atl.Cassa-La Colla 87p

Infantill masculí

1r Santiago Catrofe Cacharron GEiEG 120p
2n Alex Salas Molina Cornellà Atletic 111p
3r Nil Soler Arbós CA Lloret-La Selva 96p
54è Pau Espinàs Esposito CA Sant Celoni 5p
76è David Bartolomé Català CA Sant Celoni 0p
77è Joan Lechuga Sanz CA Sant Celoni 0p
103è Miquel Lechuha Sanz CA Sant Celoni 0p
(fins a 175 participants)

Cadet femení

1a Irene Batlle Capa GEiEG 95p
2a Maria Ponsi Vila Girona Costa Brava 84p
3a Anna Casabó Oliveras GEiEG 81p
15a Sandra Baronat Garriga CA Sant Celoni 15p
46a Aina Berenguer Torres CA Sant Celoni 11p
75a Gloria Cabrera Borotau CA Sant Celoni 0p
(fins a 94 participants)

Cadet masculí

1r Aleix Ferrer Font GEiEG 117p
2n Aleix Brugues Amagat CN Olot 104p
3r Mamadou Alimou Diallo GEiEG 78p
79è Alvar Garcia Lopez CA Sant Celoni 2p
(fins a 115 participants)

Juvenil femení

1a Mercé Barris Templado GEiEG 112p
2a Judith Pujol Corney GEiEG 98p
3a Marta Girona Alarcon GEiEG 86p
(fins a 55 participants)

Juvenil masculí

1r Jabir Makhfaoui GEiEG 107p
2n Joubair Makhfaoui GEiEG 105p
3r Joan Vila Pujolras GEiEG 84p
72è Guillem Sanchez Sanchez CA Sant Celoni 3p
(fina a 129 participants)

Junior femení

1a Anna Quilez Ribera CA Lloret-La Selva 117p
2a Judit Riera Sala CA Pescallunes 106p
3a Laia Lorenzo Venzal CA Lloret-La Selva 96p
(fins a 21 participants)

Junior masculí

1r Andreu Mañosa Crous CA Lloret-La Selva 111p
2n Jose A.Herrera de la Cruz CA Nou Barris 101p
3r Mohamed Kamouch CA Lloret-La Selva 84p

Promesa femení

1a Nadeia Avellana Quintanilla Castellfollit-triatló 102p
2a Esther Guerrero Puigdevall FC Barcelona 100p
3a Mireia Soler Caravaca CN Olot 95p
(fins a 15 participants)

Promesa masculí

1r Mohamed Belhadi Akarkach CA Lloret-La Selva 106p
2n Albert Cuevas Baquero CA Lloret-La Selva 95p
3r David Duran Sala CA Pescallunes 77p
(fins a 41 participants)

Senior femení

1a Barbara Ramon Salamanya AA Catalunya 117p
2a Elena Adan Hidalgo CA Lloret-La Selva 103p
3a Nuri Soler Alay CA Lloret-La Selva 95p
(fins a 31 participants)

Senior masculí

1r Salvador Ciurana F. CA Lloret-La Selva 86p
2n Jordi Rabionet Jordà TR-Esports Parra 83p
3r Hamid Kabouri CA Lloret-La Selva 80p
99è Santi Trujillo Coll CA Sant Celoni 0p
(fins a 137 participants)

Veteranes A

1a Silvia Girones Bausa Cornellà Atlétic 117p
2a Anna Alvarez Grijalba CA Sant Celoni 115p
3a Mari Carmen Molina Puyo Cornellà Atlétic 100p
(fins a 27 participants)

Veterans A

1r Pedro Ruiz Sanchez TR-Esports Parra 100p
2n David Molina Ruiz FACVAC 94p
3r Joan C.Repullo Roldan Castellfollit-Triatló 90p
27è Ramon Senar Sanchez CA Sant Celoni 17p
(fins a 113 participants)

Veteranes B

1a Dolors Ramirez Juanola Girona Costa Brava 94p
2a Eli Pons Garcia CN Caldes 93p
3a Montserrat Casoliva Carod CA Manresa 77p
(fins a 17 participants)

Veterans B

1r Xavi Sànchez Rodríguez CA Laietana 117p
2n Jose A.Repullo Roldan GEiEG 111p
3r Francesc Jimenez Martos CA Lloret-La Selva 94p
5è Jaume Berenguer Puigtió CA Sant Celoni 81p
28è Carles Lombarte Gasulla CA Sant Celoni 15p
33è Josep Fernandez CA Sant Celoni 11p
(fins a 99 participants)

Veterans C

1r Isidre Moragas Recasens CA Lloret-La Selva 114p
2n Miquel Pujol Casadevall CA VIc 100p
3r Joan Baye Nadal Girona-Costa Brava 96p
(fins a 30p participants)

Si detecteu cap error o omissió no dubteu a fer-nos saber l'error. Les classificacions han estat trets de les llistes publicades pel Consell Esportiu de la Selva.

4 Campionats de Catalunya per a atletes del CA Sant Celoni

Aquest cap de setmana en els campionats de Catalunya individuals i en proves combinades per a veterans els participants del Club d'Atletisme Sant Celoni han obtingut quatre medalles d'or i una de bronze als campionats de Catalunya.

Anna Alvàrez Grijalba en 400 metres llisos Veteranes F40

Anna Alvàrez Grijalba en 800 metres llisos Veteranes F40

Paqui Lombardo Orihuela en 3000 metres llisos Veteranes F45

Joan Garrido París en pentatló Veterans M40

Ramon Senar Sànchez, 3r en 1500 metres llisos, Veterans M35

A més Anna Alvarez ha rebaixat el seu propi record de Catalunya en 4 centèsimes, deixant-lo en 1'02''05

Resultats cap de setmana 18-19 de febrer de 2012


CAMPIONAT CATALUNYA VETERANS EN PISTA COBERTA 
SABADELL 19/02/2012

400 metres llisos Veteranes F40
1a Anna Alvàrez Grijalba  - 1'02''05 (record Catalunya)

800 metres llisos Veteranes F40
1a Anna Alvàrez Grijalba  - 2'25''82

3000 metres llisos Veteranes F45
1a Paqui Lombardo Orihuela  - 12'04''79

1500 metres llisos Veterans M35
3r Ramon Senar Sànchez - 4'18''21

Pentatló Veterans M40
1r Joan Garrido Paris  amb  2877 punts
60 mt         10''13
Llargada     5'97 m
Pes            9'60 m
Alçada       1'67 m
1000 mll    3'19''84

JORNADA CONTROL  AIRE LLIURE
HOSPITALET 18/02/2012
  
100 metres llisos cadet masculi
Eduard Navarro  - 12’’1  vent  + 1.2

300 metres llisos cadet nasculi
Eduard Navarro  - 44’’5

Llançament javelina cadet masculi
Joel Rovira  - 19.98 m

300 m.ll. cadet femeni
Aina Berenguer – 46’’1

Salt de llargada cadet femeni
Gloria Cabrera – 4.27 m  , vent -0.1

Salt de llargada  cadet masculi
Eduard Navarro – 4.16 m

Equipació del club

En el següent enllaç podeu veure el disseny de l'equipació oficial del club

Equipació

Ranking 2012

Hem creat un enllaç amb el ranking de pista de la temporada 2012, tant de proves a l'aire lliure com en pista coberta, el podeu trobar en la columna esquerra dins l'apartat corresponent. Hi estem treballant per incloure totes les marques fetes aquest any. Com que probablement en falti alguna no dubteu a comunicar-ho.
De moment s'inclouen totes les marques fetes pels atletes (no només la millor de cada un) per tal de poder comprovar si falta alguna.

RECORD DE CATALUNYA EN 400 m.ll.

El passat  10 de febrer de 2012 l'atleta del club, Anna Alvarez Grijalba va establir un nou record de Catalunya de la seva categoria (W40) en la prova de 400 m.ll. en pista coberta amb un temps de 1'02''09.

Diploma Anna Alvarez

31è Cros Internacional Valls d'Andorra 18-3-2012

El proper 18 de març es disputarà el 31è Cros Internacional Valls d'Andorra, podeu consultar el reglament i altra informació en aquest enllaç.

31è Cros Internacional Valls d'Andorra

El Consell Comarcal de la Selva organitza un desplaçament amb autocar, allotjament i menjars inclosos, els tres primers atletes classificats a cada categoria del Gran Premi de Cros de la Selva tenen el desplaçament gratuït.  

Sortida:     Dissabte 17 de març a les 14:00 davant del Consell Comarcal a Sta.Coloma de Farners.
Arribada:  A Andorra al voltant de les 17:00

Dissabte:   17:00 a 19:30  Temps lliure a Andorra
                 20:00 Sopar i dormir al col·legi la Salle de la Seu d'Urgell
Diumenge: 08:00 Esmorçar
                 08:30 Sortida cap al circuit
                 10:00 Inici de les proves
                 14:00 Dinar al col·legi La Salle i a continuació tornada

Els preus són:      Atletes no classificats          55 Eur
                          Acompanyants                    65 Eur

El preu inclou desplaçament amb autocar, sopar, dormir, esmorçar i dinar a la residència del col·legi la Salle de la Seu d'Urgell.

Els interessats podeu enviar les vostres dades al correu electrònic esports@selva.cat, per a més informació el mateix correu o bé per telèfon al 972843522.

Dades de cada atleta:        Nom i cognoms
                                        Data de naixement
                                        Club o escola
                                        Telèfon de contacte       Mail
                                        Està classificat els 3 primers al gran premi de cros    Sí /No
                                        Acompanyants   Sí / No     Nombre d'acompanyants
                                        Tipus d'habitació     Doble Triple Quàdruple

Els horaris i distàncies de les curses són els següents:

N. CURSA

HORARI
CATEGORIA
ANY
DISTANCIES
CIRCUIT
1
10h00
Cadet F.
Juvenil F.
Infantil M.
97-98
95-96
99-00
2.750 m.

1A+1C

2
10h15
Cadet M.
97-98
3.700 m.
2C
3
10h35
Infantil F.
Alevi M.
99-00
01-02
1.850 m.
1C
4
10h55
Alevi F.
Benjamí M.
01-02
03-04
1.200 m.
1B
5
11h10
Benjamí F.
03-04
900 m.
1A
6
11h20
Special
Olímpics

900 m.

1A

7
11h35
Pre-benjamí
05 i posterior
150 m.
1 recta
8
11h40
Promesa M.
Sènior M.
90-91-92
89 i anterior
10.150 m.
1 A+5C
9
12h20
Júnior F.
Promesa F.
Sènior F.
Veterà F.
93-94
90-91-92
89 i anterior
2 categories
(W35-40,+45)


4.600 m.


1 A+ 2C


10
12h45


Juvenil M
Júnior M
Veterà M
95-96
93-94
5 categories
(M35,M40,M45,M50,+55)


5.550 m.


3C

Cros de Riudellots de la Selva 12-2-2012

S'ha disputat el Cros de Riudellots de la Selva, última prova del Circuit Gironí de Cros i a la vegada Campionat de Girona. Els resultats dels atletes del CA Sant Celoni participants han estat molt bons amb cinc participants dins els 10 primers de les seves categories.

Prebenjamines
19a Judith Marquillos Meson (6a de l'any 2006)
21a Abril Muñoz Serrat (7a de l'any 2006)


Pre-benjamins
5è Martí Casals Anglada
8è David Coris Cobos
12è Pol Liguori Turró
17è Ferran Alcazar Fontanet
18è Sergi Vilert Bertran

Benjamins
4r Claudi Gómez Altes
8è Pol Vilert Bertran
14è Pol Casals Anglada

Alevins
2n Victor Coris Cobos

Alevines
30a Marta Alcazar Fontanet

Important el 2n lloc de Victor Coris (alevins).



S'ha de destacar la primera cursa de les pre-benjamines  Judith Marquillos  i Abril Muñoz i de Pol Ligouri també prebenjamí, que avui s'estrenaven en això de competir fora de Sant Celoni i s'ho han passat molt bé, no feu cas de les cares que fan en algunes fotos.




També es pot considerar meritòria la trajectòria d'en David Coris que ha corregut i puntuat en els 11 crosos disputats dins el Circuit Gironí, encara que el fet que només puntuessin els sis millors l'ha impedit estar més amunt en el campionat.


Altres atletes participants han estat: Claudi Gomez, Pol Vilert i Pol Casals en benjamins, Martí Casals, Sergi Vilert i Ferran Alcazar en pre-benjamins i Marta Alcazar en alevines:






Hem penjat unes quantes fotos a l'enllaç que podeu trobar a la columna de la dreta. Aviat penjarem un vídeo d'algunes de les curses.

Final Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de Cros

Amb el cros de Riudellots el dia 12-2-2012 ha finalitzat l'edició d'aquesta temporada 2011-2012 del Gran Premi Consell Comarcal de la Selva - Circuit Gironí de Cros, els atletes del Club d'Atletisme Sant Celoni que hi han participat han obtingut molt bons resultats en les seves categories, a falta dels resultats oficials cal destacar els podis obtinguts per:

VICTOR CORIS COBOS - 1r en categoria Aleví

ANNA ÀLVAREZ GRIJALBA - 2a en categoria Veteranes A
MARTÍ CASALS ANGLADA - 2n en categoria Prebenjamí

CLAUDI GOMEZ ALTES - 3r en categoria Benjamí


Victor Coris Cobos, CASC, 1r (a la dreta)
Marc Tremosa Oliveras, ACER, 2n (a l'esquerra)

Jofre Roca, GEiEG, 1r (a la dreta)
Martí Casals Anglada, CASC, 2n (en el centre)

Claudi Gómez Altes, CASC, 3r, (a l'esquerra)

Quan estigui disponible la classificació oficial penjarem la resta de resultats i completarem els podis.

Els classificats en els tres primers llocs a més del record, un rellotge despertador, i la bossa amb material esportiu que es veu a les fotos, tenen com a premi el desplaçament al Cros de les Valls d'Andorra el cap de setmana del 17-18 de març amb les despeses pagades pel Consell Esportiu de la Selva. Properament penjarem les condicions d'aquest desplaçament (full d'inscripció i preus per a altres atletes i acompanyants).

Resultats en pista aquest cap de setmana

Pista coberta (Sabadell 10-2-2012)

Ramon Senar           1500 mll       4'10''83
Anna Alvarez             400 mll       1'02''09   Record Catalunya i record club en W40

Aire lliure  (Sant Celoni 11-2-2012)

Victor Coris            2000 mll       7'27'30  Record club aleví - mínima campionat Catalunya
                              600 mll       1'58''20 Record club aleví
                                60 mll         9''80

David Coris               50 mll          11''30
                           Llargada          2,08m


Pista coberta (Sabadell 11-2-2012)

Eduard Navarro     60mll     7''91
                            300mll   43''25

Sandra Baronat    Llarg.      4,05m

Gloria Cabrera     Llarg.     4,07m
                            60mt    11''26

Paula Jaen           60mll     9''23
                         300mll    51''46

Aina Berenguer    60mll      8''61
  

RESULTATS MITJA MARATÓ DE GRANOLLERS


26a MITJA MARATÓ DE GRANOLLERS
RESULTATS ATLETES CA SANT CELONI



(resultats oficials)

Posició Nom Cognoms Club Temps Categoria
113 Salvador Tort Lleget C. A. SANT CELONI 01:18:19 M1
213 Carles Lombarte Gasulla C. A. SANT CELONI 01:21:00 M1
263 Marti Costas Cunill C. A. SANT CELONI 01:22:04 M1
392 Carles Muñoz Montplet C. A. SANT CELONI 01:23:54 M1
575 Jaume Sarreta Torras C. A. SANT CELONI 01:26:00 M1
678 Paula Salgado González C. A. SANT CELONI 01:27:11 F1
1186 Paqui Lombardo Orihuela C. A. SANT CELONI 01:30:59 F1
1217 Manfred Burkardt C. A. SANT CELONI 01:31:13 M1
1234 Jordi Escriche Bassa C. A. SANT CELONI 01:31:19 M1
1601 Manel Rubio Ortiz C. A. SANT CELONI 01:33:36 M1
2606 Joan Salvanyà Turón C. A. SANT CELONI 01:38:33 M1
2787 Francesc Xavier Peña Usero C. A. SANT CELONI 01:39:22 M1
4005 Joan Josep Farrarons López C. A. SANT CELONI 01:44:47 M1
4240 Joan Andreu Fernández Cárdenas C. A. SANT CELONI 01:45:50 M1
4992 Andres Fernandez Calle C. A. SANT CELONI-SOM 01:49:28 M1
4994 Eva Lombardo Orihuela C. A. SANT CELONI 01:49:28 F1
5801 Donato Sorroche Antolin C. A. SANT CELONI-SOM 01:54:13 M1
5940 Lluis Planas Castañer C. A. SANT CELONI-SOM 01:55:07 M1
5945 Antoni Salichs Oliveras C. A. SANT CELONI-SOM 01:55:07 M1
6380 Manel Orihuela Diaz C. A. SANT CELONI-SOM 01:57:55 M1
7285 Ramon Muñoz Martínez AF SANT CELONI 02:08:19 M1
7790 Faustino Moreno Torres C. A. SANT CELONI-SOM 02:22:47 M1