4at CROSS DE MAÇANET

Diumenge dia 15 de gener s´ha cel.lebrat el 4at, cross de Maçanet am uns grans resultats pels nostres atletes, cal destacar el primer lloc de la Mireia Planesas a la categoria infantil femeni,la segona plaça per la Claudia Jordan a la categoria cadet femeni i la tercera plaça pel Xavier Diaz , vetera masculi, aquests han estat els medallistes altres participants han estat:
inf.masculi.
5é Eloi Acacio

alevi femeni
8ª   Erola Capella
21ª Clara Diaz

benjami femeni
18 Tona Acacio

vetera-b masculi
7é Francesc Fauria

43é CROSS LOCAL VILA DE SANT CELONI

El proper diumenge dia 29 de gener el C.A.SANT CELONI organitza el 43é cros local amb el seguent reglament:
X LIII é   C R O S    L O C A L   V I L A    D E    S A N T   C E LO N I
Art.1.- El Club d´Atletisme  Sant Celoni, amb la col.laboracio de l´Ajuntament de Sant Celoni
organitza el XLII é Cros Local  Vila de Sant  Celoni que se celebrarà el proper dia 29 de
Gener del 2017, a la Pista Municipal d´Atletisme de Sant Celoni.
Art.2.- Els horaris i distàncies s´especifiquen en full a part.El planell del circuit es facilitarà a l´estadi. 
Art.3.- Tots els participants hauran de tenir la seva corresponent llicència federativa tramitada per la 
temporada  en curs . A  les  categories  en  edat  escolar , PREBENJAMI,  BENJAMI, ALEVÍ,
INFANTIL I CADET, la llicència  vàlida  serà  de la FEDERACIO CATALANA D´ATLETISME i el 
CONSELL CATALA DE L´ESPORT  expeditada pel Consell Esportiu corresponent i vigent pel curs.
El Cub Atletisme Sant Celoni es reserva el dret d´invitar a qui cregi oportú.
Art.4.- Les inscripcions podran fer-se 1h abans del començament de les curses, a la secretaria de 
l´estadi.
Art.5.- Cada participant només tindrà dret a participar en una sola cursa, el fet de fer-ho en dues serà 
penalitzat amb la desqualificació d´ambdues curses.
Art.5.- A totes les curses hi haurà una sola classificació per ordre d´arribada. Les curses en les que
hi participin diferents categories, la classificació es farà per la seva edat o sexe corresponent, 
segons normativa de la Federacio Catalana d´Atletisme. 
Art.6.- Tindran premis els 3 primers classificats  de cada prova, de les categories següents:PREBENJAMI
BENJAMI,ALEVI,INFANTIL, CADET,JUVENIL,JUNIOR,ABSOLUT I VETERA(a partir de 35 anys)
tant masculi com femeni.Els tres primers classificats a la carrera open, independentment de la categoria
Seran considerats, campió, sotscampio i tercer classificat absolut. La resta s´aniran classificant per 
categories.
Art.7.- Les reclamacions seran presentades per escrit al Jutge-Arbitre dins dels 30´minuts de donar-se 
públicament els resultats, acompayant-se d´un dipòsit de 50€.. Que seran retornats en cas 
d´esser favorable la reclamació.
Art.8.- El Club Atletisme Sant Celoni declinena  tota responsabilitat 
sobre els  danys físics i morals que poguin sofrir o causar els participants i espectadors abans, 
durant o després del la competició.
Art.9.- Tot allò no previst en el reglament sera resolt d´acord amb les normes de l´ I.A.A.F. I decisió del 
Jutge-Arbitre en el lloc de la competició.
Art.10.- El sol fet d´inscriure´s en els campionats suposa l´aceptació de tot lo present amb el reglament.

    HORARi i ORDRE DE LES PROVES
XLIII CROSS VILA DE SANT CELONI
29 DE GENER DEL 2017
HORA          CATEGORIA   ANYS VOLTES DISTANCIA
           
10:30 INFANTIL MASC.FEM   04-05 2A 2250 M
           
10:45 ALEVI MASC.FEM   06-07 1A 1125 M
           
11:00 BENJAMI MASC.FEM   08-09 3B 720 M
           
11:10 PREBENJAMI MASC I FEM   10-11 2B    480 M
           
11:20 CADET MASC.FEM   02-03 3A 3375 M
  JUVENIL MASC-FEM   00-01    
11:50 OPEN FEMENI   99 I ANT. 4A 4500 M
  JR-S-VET        
  TASTET DE CROS SOCIS I COLABORADORS     1A 1125M
  OPEN MASCULI   99 I ANT 6A 6750 M
  JR-S-VET        
  TASTET DE CROS SOCIS I COLABORADORS     1A 1125M
12:45             LLIURAMENT DE TROFEUS        

Bon any nou 2017

Que el 2017 porti tants bons resultats als nostres atletes com els ha portat aquest any que acaba:

Campions, medallistes i finalistes al Campionat de Catalunya Veterà
Medallista al Campionat de Catalunya de Mitja Marató
Campiona al Campionat de Catalunya de Curses de Muntanya
Semifinalista al Campionat Mundial d'Atletisme Junior, medallista al Campionat d'Espanya Júnior i de Catalunya absolut
Medallista i finalistes al Campionat de Catalunya Cadet
Finalistes al Campionat d'Espanya Infantil
Campions, medallistes i finalistes al Campionat de Catalunya Infantil
Medallistes al Campionat de Catalunya de Relleus Infantils
Campió al Campionat de Catalunya de Proves Combinades Infantil
Campions, medallistes i finalistes al Campionat del Vallès

I UNES FANTÀSTIQUES CAMPIONES FEMENINES AL CAMPIONAT DEL VALLÈS

Enhorabona a tots per la constànca, l'esforç i els resultats obtinguts.


RESULTATS CAP DE SETMANA

CONTROL CADET , SABADELL 10/12/16.      
 Fotos (D.Tubau)    Resultats oficials

Marçal Lombarte 60 M.LL. 8''63
Pol Casals 60 M.LL. 8''62
Pol Cruells 60 M.LL. 8''93
Marcel Gual 60 M.LL. 8''46
Berta Rodríguez 60 M.LL. 9''48
Èlia Morist 60 M.LL. 8''61
Julia Andrea Garcia  60 M.LL. 9''46
Mar Iglesias 60 M.LL. 8''93
Marta Marchante 60 M.LL. 9'56
Sara Asensio 60 M.LL. 9''70
Claudia Jordan 60 M.LL. 9''12
Diego Garcia 300 M.LL. 44''00
Guillem Morales 300 M.LL. 42''27
Lluc Alcayde 300 M.LL. 41''32
Anzhelica homon 300 M.LL. 50''15
Berta Rodríguez 300 M.LL. 53''30
Elsa Lombarte 300 M.LL. 1'03''72
Marina Ferrer 300 M.LL. 43''78
Maria Rigat 300 M.LL. 49''06
Sarah Comajuan 300 M.LL. 48''54
Clàudia Molleví 300 M.LL. 49''20
Paula Subirana 300 M.LL. 46''16
Álex Manzanares 600 M.LL. 1'43''46
Claudia Jordan 600 M.LL. 1'45''78
Marta Marchante 600 M.LL. 2'15''06
Bernat Pons 3000 M.LL. 11'35''78
Pol Vilert 3000 M.LL. 12'11''42
Marina Ferrer 60 M.T. 10''69
Paula Subirana 60 M.T. 10''38
Claudi Gómez 60 M.T. 11''13
Mar Iglesias LLARGADA 3.84
Elsa Lombarte LLARGADA 3.40
Clàudia Molleví LLARGADA 4.54
Èlia Morist LLARGADA 4.33
Anzhelica homon LLARGADA 3.88
Sara Asensio LLARGADA 3.36
Sarah Comajuan LLARGADA 3.80
Maria Rigat LLARGADA 3.80
Marcel Gual ALÇADA 1.62
Claudi Gómez ALÇADA 1.50
Lluc Alcayde LLARGADA 5.41
Pol Casals LLARGADA 4.84
Pol Cruells LLARGADA 3.43
Diego Garcia LLARGADA 4.80
Lluc Alcayde PES 10.16
Pol Cruells PES 8.01

CONTROL JUVENIL - JUNIOR , SABADELL 10/12/16  
Fotos (J.Coris)    Resultats

Aina  Barri 200 M 26''62
Fanta Cisse 200 M 27''28
Laia Luque 200 M 32''32
Víctor Coris 800 M 2'06''66
Pol Burkardt LLARGADA 5.49


CONTROL ABSOLUT , SABADELL 11/12/16

Joan Anglada 60 M.LL. 7''35
Oriol  Madi 300 M.LL. 35''10
Marta Ruiz 200 M.LL. 28''60

TROFEU NATALIA AMIEL , SABADELL 11/12/16      
Fotos (D.Tubau)    Vídeo relleus (F.J.Garcia)   Resultats

Unai Blanquez 60 M.LL 11''23
Arnau Montero 60 M.LL 11''17
Eric Fugarolas  60 M.LL 11''20
Pol Melguizo 60 M.LL 11''59
Alex Alamilla 60 M.LL 11''13
Xavier Jordan 60 M.LL 10''29
Tona Acacio 60 M.LL 11''27
Maria  Marti 60 M.LL 12''62
Joana Quin 60 M.LL 13''82
Abril Ramirez 60 M.LL 12''29
Nuria Franco 60 M.LL 10''94
Jana Melguizo 60 M.LL 12''12
Xavier Jordan LLARGADA 2.91
Alex Alamilla LLARGADA 2.43
Eric Fugarolas  LLARGADA 2.38
Pol Melguizo LLARGADA 2.35
Arnau Montero LLARGADA 2.20
Sergi   Lozano LLARGADA 1.85
Unai Blanquez LLARGADA 1.85
Maria  Marti LLARGADA 2.85
Tona Acacio LLARGADA 2.17
Nuria Franco LLARGADA 2.05
Jana Melguizo LLARGADA 1.97
Joana Quin LLARGADA 1.75
Abril Ramirez LLARGADA 1.30
Pol Morist 60 M.LL 11''27
Jan Jubany 60 M.LL 9''75
Marc Anton 60 M.LL 11''12
Antoni Franco 60 M.LL 10''59
Leia twose 60 M.LL 12''10
Erola Capella 60 M.LL 9''76
Clara Diaz 60 M.LL 11''08
Pol Morist 600 M 2'23''13
Clara Diaz 600 M 2'40''40
Jan Jubany PES 6.91
Marc Anton PES 3.85
Antoni Franco PES 2.46
Erola Capella PES 6.04
Leia twose PES 2.50
Martí Casals 60 M 9''42
Roc Jubany 60 M 9''34
David Coris 60 M 9''05
Eloi Gordon 60 M 9''82
Aleix Net  60 M 10''97
Eloi Acacio 60 M 9''58
Aina Moron 60 M 9''87
Nuria Marchante 60 M 9''19
Mireia  Planesas 60 M 9''93
Júlia Garcia 60 M 9''29
Julia  Om 60 M 10''01
Eva Asensio 60 M 10''10
Siona Gonzalez 60 M 9''21
Berta Twose 60 M 10''99
Eloi Gordon 600 M 2'01''47
Eloi Acacio 600 M 1'52''11
Aleix Net  600 M 2'17''77
Nuria Marchante 600 M 2'03''00
Mireia  Planesas 600 M 1'58''53
Martí Casals 4 X 200 2'04''60
Roc Jubany
David Coris
Eloi Acacio
Nuria Marchante 4 X 200 2'06''78
Mireia  Planesas
Júlia Garcia
Siona Gonzalez
Berta Twose 4 X 200 2'24''14
Eva Asensio
Julia  Om
Aina Moron









ASSAMBLEA GENERAL ORDINARIA

Es convoca a tots el socis a l'assamblea general ordinària que tindrà lloc el proper 03/12 a l'Estadi municipal d'atletisme.

Primera convocatòria: 11 hores
Segona convocatòria: 11:30 hores

Ordre del dia: 

  1. Lectura i aprovació de l'acta anterior. 
  2. Balanç econòmic 2016. 
  3. Pressupost 2017. 
  4. Informe tècnic. 
  5. Nomenament nous càrrecs junta directiva. 
  6. Precs i preguntes.

Resultats del Cap de Setmana 12-13 de novembre

Aquest cap de setmana hi ha hagut participació d'atletes del CA Sant Celoni al Cros dels Arenys i al Cros de Sant Hilari Sacalm.

Resultats:            Cros dels Arenys             Cros de Sant Hilari      

Fotos:                  Cros dels Arenys             Cros de Sant Hilari

Pel que fa als atletes del CA Sant Celoni:

Cros dels Arenys

Benjamí femení

19a  Núria Franco Salgado
27a  Abril Ramírez España
33a  Anna Martínez Martín
34a  Laia Alsina Pujals
44a  Joana Quin Tubau
45a  Janna Melguizo Raurells

Benjamí masculí

25è  Sergi Lozano Lasheras
41è  Pol Reguizo Raurell
48è  Mateo Diaz Mercado
54è  Unai Blanquez Rodríguez
69è  Eric Fugarolas Cañete
71è  Alex Alamilla Vega
73è Jairo Jerez Garcia

Cros de Sant Hilari Sacalm

Juvenil Masculí

3r  Victor Coris Cobos

Veterans A Masculí

7è  Javier Diaz Ramirez

Veterans B Masculí

6è  Francesc Fauria Capdevila

Infantil femení

3a  Mireia Planesas Mir

Infantil masculí

2n  Eloi Acacio Rojo
18è David Coris Cobos
30è Martí Casals Anglada

Aleví femení

  4a  Erola Capella Arellano
20a  Clara Diaz Barbancho

Alevi masculí

15è  Antonio Franco Salgado
18è  Marc Anton Dalmau
27è  Pol Morist Martínez

Cros d'Arenys

Avui 12 de Novembre els benjamins del club han anat al Cros d'Arenys. Han competit tots molt bé Felicitats!!

Resultats del cros

Fotos Diana   Fotos Atletisme.cat

 

Fotos Campionat del Vallès

Durant les dues jornades del campionat del Vallès el seguiment fotogràfic ha estat espectacular. Quatre fotògrafs vam tenir la primera jornada, i un cinquè es va afegir la segona. Hem enllaçat tots els àlbums de fotografies, cadascun amb els resultats corresponents, i us convidem a que les passeu a veure.

A tots ells els agraïm la feina feta, tant arran de pista durant el desenvolupament del Campionat, com posteriorment pujant les fototografies a internet a l'abast de tothom.

Gràcies 
Sussss
Diana Tubau
David Pèrez
Miquel Merino
Atletisme.cat

Resultats finals LIII Campionat del Vallès


S'ha disputat la segona jornada, i última, del Campionat del Vallès, podeu consultar la informació sobre resultats i puntuacions a la plana del Campionat.

Fotos:



Llistes inscrits provisionals 2a Jornada Campionat del Vallès

Podeu consultar les llistes d'inscrits  a la segona jornada del Campionat del Vallès a la plana web del campionat