Xocolatada de Nadal

El darrer dia d'entrenament de l'any els petits, mitjans, grans, entrenadors i pares han gaudit, un any més, de la ja clàssica xocolatada del Club d'Atletisme. Aquí teniu unes quantes fotografies

Molt bones festes a tothom, molt bon any nou, i ens retrobem a partir del dia 8 de gener.


NOEL BOLOS NOU RECORD LOCAL DELS 500 M.LL

En la segona jornada dels controls absoluts en pista coberta l´atleta del C.A.S.C  Noel Bolos ha establert un nou record local de la innusual prova dels 500 m.ll  amb una marca de   1´04"86 i el millor registre absolut catala de la temporada, també va participar-hi l´atleta Joan Anglada que va  fer un gran registre de 1´07"61.
enhorabona!

Resultats aquí.

16è Cros de Banyoles: Podi per a la Mireia!

L'atleta infantil del Club Atletisme Sant Celoni Mireia ha pujat al graó més alt del podi del 16è Cros de Banyoles, celebrat a la draga.

Enhorabona!!!

Altres resultats han estat: (enllaç aqui)

Veterà B: Francesc Fauria 6º
Cadet:      Eloi Acacio        10º
Open:       Toni Acacio       13º
Infantil:     Mireia Planesas 1ª
Infantil:     Alain Cullell        25º
Aleví:        Clara Díaz         16ª
Aleví:        Martina Guri      24ª
Benjamí:   Tona Acacio      9ª


2a Jornada Trofeu Natalia Amiel. Sabadell 17-12-2017


Aquest diumenge s'ha disputat la segona  jornada del Trofeu de Promoció en pista coberta, Memorial Natalia Amiel, a la pista de Sabadell.





Podeu consultar en aquest enllaç tots els resultats.

I també podeu veure alguns vídeos i fotos de les proves amb participació del CA Sant Celoni.

Fotos:          J.Coris

Vídeos:        60 m.t. IM (Sub 14 M) (Martí i David)
                    60 m.t. IF (Sub 14 F) (Núria)
                    60 m.t. AM (Sub 12 M) (Pol, Jan i Jan Ll.)
                    Perxa   IM (Ferran)
                    Llargada IM (David i Roc)
                    Relleu 4x200 BM (Sub 10) (Alias, Eric, Adrià i Arnau)

16 de desembre, controls sub16, sub18 i sub 20 a Pista coberta

Avui s'ha celebrat la segona jornada de controls de les categories cadet, juvenil i júnior. Els atletes del Club Atletisme Sant Celoni han participat en bon nombre i han assolit bones marques.

Resultats Sub16 (cadets) aquí
Resultats Sub18 i Sub20 (juvenils i juniors) aquí

Fotografies: Diana -  Vídeo: 400 mll (Víctor)

Fotografies de Diana i Sussss:

Control sub16





Control sub18 i sub20




1er CONTROL ABSOLUT DE PISTA COBERTA

El passat diumenge dia 10 de desembre es va dispustar el primer control absolut de pista coberta a Sabadell
van participar als 300 m.ll els atletes del C.A.Sant Celoni  Noel Bolos i Joan Anglada, amb una exle.lent acctuació, les marques  realitzades  van ser:

35"79 Noel Bolos Tudon
36"81 Joan Anglada Paituvi

ASSEMBLEA GENERAL ORDINARIA


Es convoca a tots els socis a l'assemblea general ordinària que tindrà lloc el proper 30/12 a l'Estadi Municipal d'Atletisme .

Primera convocatòria: 11:00 hores
Segona convocatòria:  11:30 hores

Ordre del dia :
  1. Lectura i aprovació de l'acta anterior.
  2. Balanç econòmic 2017.
  3. Pressupost 2018.
  4. Informe tècnic 2017.
  5. Nomenament nous càrrecs junta directiva.
  6. Precs i preguntes.

10 de desembre, Trofeu Sabadell de Promoció en pista coberta (5è Memorial Natalia Amiel)

El diumenge 10 de desembre es va celebrar la primera jornada del Trofeu Sabadell de Promoció.
Els atletes de categories de promoció hi van participar massivament, fent molt bon paper.

Enllaç als resultats aqui

Enllaç a fotografies:    Sussss - Marçal - Jordi



Jordi C
Jordi C

9 de desembre, controls Sub16 i Sub18 a Pista Coberta

El passat 9 de desembre van començar els controls per als cadets i juvenils, ara anomenats sub16 i sub18. Molts atletes del CASC van participar i van fer molt bones marques, algunes fins i tot marques mínimes per al Campionat d'Espanya.

Resultats Sub16 (cadets) aquí
Resultats Sub18 (juvenils) aquí

Fotografies: Diana - Jaume         Vídeo:  200 mll (Angel)  800 mll (Víctor)






Control proves combinades a Gavà 3-12-2017

Aquest cap de setmana s'ha disputat a les pistes de Gavà un control de proves combinades per a pista coberta, en la categoria infantil (sub 14) ha participat David Coris Cobos per part del CA Sant Celoni qui ha obtingut la segona posició en la combinada.

60 m.ll.       8"41      447p    1r
Llargada    4,71m    328p    1r
Pes            7,82m    356p    4r
Alçada       1,42m    331p    3r

Total prova           1.462p   2n



17è Cros Vila de Salt 3-12-2017

Aquest diumenge 3-12-2017 es va disputar el 17è Cros Vila de Salt, la participació del CA Atletisme Sant Celoni va ser força nombrosa:

Sub 16 / Cadet masculí (3.480m):

4r Alex Manzanares Blanquez         12'36"
5è Eloi Acacio Rojo                         13'10"
6è Bernat Pons Miró                        13'11"

Sub 18 / Juvenil masculí (3.480m):

5è Victor Coris Cobos                      11'53"

Veterans masculí (B) (5.635m):

4r Francesc Fauria Capdevila           20'12"

Sub 14 / Infantil femení (1.510m):

  1a Mireia Planesas Mir                    5'29"
20a Erola Capella Arellano                6'31"

Sub 14 / Infantil masculí (1.875m):

14è Eduard Jordan Roura                  7'01"

Sub 12 / Aleví femení (1.030m):

19a Clara Diaz Barbancho                4'28"
22a Martina Guri Salgado                 4'39"
23a Carla Jimenez Sanchez               4'44"

Sub 12 / Aleví masculí (1.510m):

9è Xavier Jordan Roura                    5'59"

Resultats       Fotos

35è Cros de Sant Hilari

Aquest diumenge, 12-11-2017, es va disputar la 35a edició del Cros de Sant Hilari Sacalm, tercera prova del Circuit Gironí de Cros, per part del CA Sant Celoni es van obtenir els següents resultats:




Cadet masculí
3r    Alex Manzanares    8'48"
7è   Eloi Acacio              9'23"


Juvenil masculí
4r    Victor Coris             8'23"


Veterans A
10è Xavier Diaz           13'20"


Veterans B
7è   Francesc Fauria   13'15"


Open
12è Antoni Acacio       17'39"


Infantil femení

2a   Mireia Planesas      4'39"


Infantil masculí
14è  David Coris            9'58"
18è  Eduard Jordan     10'18"
25è  Eloi Gordon          10'38"
AB   Alain Cullell


Aleví Femení
19a Claria Diaz              6'03"
20a Carla Jimenez         6'04"
21a Martina Guri            6'05"


Aleví masculí
7è Xavier Jordan            4'52"


Resultats complets

Fotos (Jaume Coris)




54é CAMPIONAT DEL VALLES Sabadell-2017

El passat dia 22 d´octubre es va cel.lebrar a Sabadell  la primera jornada dels campionats del valles 2017.
Tant en categoria femenina (41 punts) com masculina (38 punts) el C.A.Sant Celoni va en tercera posició.
cal destacar els medallistes:
5000 m.marxa fem.
 3ª  33´05"41  Marta marchante

alçada masculi
1er 1.76  Marcel Gual

200 m.ll masculi
2on  22"63  Oriol Madi
3er   23"72  Joan Anglada

400 m.t  masculi
3er. 1´08"68  santi Trujillo

4x100 femeni
2ª 52"58  F.cisse-E.Morist-M.Ferrer-A.Barri

4x100 masculi
3er  48"31  Ll.Alcaide-V.Coris-A.Boix-A.Crespo

També cal resaltar l´atleta Irene Garcia, en llançament de martell que amb una marca de 28.28m va quedar en quarta posició, però aquest registre significa un nou record local absolut de l´especialitat.

Fotos 2a jornada campionat del vallès

La segona jornada celebrada el dia 29, va ser molt possitiva per l´equip femení que va aconsseguir 9 medalles, i un nou record local amb salt d´açada per part de l´atleta Fanta Cisse amb 1.61m.

medallistes:

llargada.
3ª  5.00 m.  Aina Barri

javalina.
2ª 25.79m. Mar Iglesias
3ª 24.42m. Berta Rodriguez

Alçada
1ª  1.61 Fanta Cisse
3ª  1.44 Paula Subirana

100 m. t
3ª 18"28  Paula Subirana

100m.ll
1ª 13"24 Aina Barri
3ª 13"67 Marina Ferrer

4x400
2ª 4´26"47 Barri-Cisse-Jordan-Ferrer

en categoria masculina l´Oriol Madi va guanyar el  100 m.ll (11"40) i el 400 m.ll (50"31)
finalment la puntuacio per equips va se guanyada per la joventut atletica Sabadell tant  masculi com femeni, mentre el C.A.Sant Celoni va quedar amb tercera possicio femenina i cinquena masculina.



ESCOLA D´ATLETISME TEMPORADA 2017-18

Benvolguts atletes,

us informem que a partir del dia 6 de setembre i fins al 27 d´octubre, es podran realitzar les inscripcions per l´ESCOLA D'ATLETISME  del curs 2017-18.

Els dies per a inscriure's són els dimecers i divendres següents:

06-13-15-20-22-27-29 de setembre  i
           
04-06-11-18-20-25-27 d´octubre.

Les inscripcions es podran realitzar a la secretaria de la pista municipal d'atletisme de Sant Celoni de 18:30 a 19:30


REGLAMENT ESCOLA

FULL D'INSCRIPCIÓ ESCOLA ATLETISME

AUTORITZACIÓ PER A DESPLAÇAMENTS

CONDOL C.A.SANT CELONI

El Club Atletisme Sant Celoni vol manifestar el seu condol a les victimes i familiars dels atemptats terroristes de Barcelona i Cambrils i expresar el mes profund rebuig a aquests fets.

CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL, JUNIOR I PROMESA

ORIOL MADÍ Campió de Catalunya Promesa  de 100m  i 200m,  FANTA CISSE sots-campiona júnior d'alçada

Els dies 3 i 4 de juny s'han cel.lebrat a lloret de Mar els Campionats de Catalunya individual juvenil, júnior i promesa. Es varen classificar 3 atletes: el Pol Burkardt amb salt de llargada juvenil, la Fanta Cisse amb salt d'alçada junior i l´Oriol Madí amb 100 ll  i 200 ll.promesa.

Resultats:
Pol Burkardt amb un salt de 5.66 es s'ha classificat en 13ª lloc.
Fanta Cisse amb un salt de 1.60, (que significa un nou record local absolut ), s'ha classificat en segón lloc
Oriol Madí amb 10"91 i 21"56 ha guanyat les dues proves de velocitat en categoria promesa.

Enhorabona i felicitats a tots!

NOU RECORD LOCAL DE SALT D´ALÇADA FEMENI 1.58 m.

L´atleta Fanta Cisse , el passat dia  20 de maig , a l´estadi J.Serrahima de Barcelona va establir un nou récord local amb salt  d´alçada femení, deixant-lo en 1.58 m. aquesta temporada ja es la tercera vegada que el millora, va començar amb 1.56 en pista coberta, després 1.57 al control cel.lebrat a Sant Celoni al mes d´abril, i finalment 1.58.
la propera cita serà la primera setmana de juny al campionat de Catalunya junior que es celebrarà a Lloret de mar.

Jornada prèvia Campionat de Catalunya benjamí-aleví-infantil 2017

Aquest dissabte 20-5-2017 a les pistes de Castellar del Vallès s'ha disputat la jornada prèvia dels Campionats de Catalunya en les categories benjamí, aleví i infantil. Allà els atletes del CA Sant Celoni que hi han participat han obtingut molt bons resultats, classificant-se per a la jornada final en 7 proves de les 10 on participaven.



La jornada final tindrà lloc a les mateixes pistes de Castellar del Vallès el dia 10 de juny de 2017.

Prova Atleta Marca Vent Lloc
BENJAMÍ
1000 mll Xavier Jordan Roura 3'45"83 26
ALEVÍ
Disc Erola Capella Arellano 14,53m 14
Pilota Erola Capella Arellano 23,62m 6 Q
INFANTIL
80 mll David Coris Cobos 10"95 -1,4 7 Q
150 mll David Coris Cobos 20"71 14 Q
3000 mll Eloi Acacio Rojo 11'12"41 15 Q
Mireia Planesas Mir 11'40"63 4 Q
Disc Núria Marchante Fernandez 20,75m 3 Q
Javelina Núria Marchante Fernandez 18,72m 14
Martell Aina Moron Corbella 27,53m 9 Q



Fotos:   J.Coris

Vídeo:  1a sèrie  80mll  IM   1a sèrie 150mll IM

Resultats:     Benjamí    Aleví   Infantil


Activitat cadet-juvenil-junior. Barcelona (Serrahima) 20-5-2017

Aquest dissabte a les pistes del Serrahima (Barcelona) ha tingut lloc la 6a jornada de control cadet-juvenil-junior a l'aire lliure. Amb una bona participació d'atletes del CA Sant Celoni:

Prova Atleta Any Marca Vent
100 mll Andreu Boix Torres 01 13"08 +0,5
Pol Burkardt Freire 01 12"62 -1,1
Fanta Cissé Diallo 99 13"51 -0,6
600 mll Alex Manzanares Blanquez 03 1'36"58
Claudia Jordan Roura 03 1'46"21
800 mll Victor Coris Cobos 01 2'05"40
Alçada Fanta Cissé Diallo 99 1,58m
Triple Elia Morist Martínez 03 9,92m +2,6
Berta Rodríguez Recolons 03 8,86m -1,4
Llargada Lluy Alcayde Martínez 02 5,67m +1,9
Marcel Gual Alonso 03 5,47m +1,3
Claudi Gomez Altés 03 5,23m +1,4
Marçal Lombarte Sanchez 03 4,83m +0,1
Javelina Berta Rodríguez Recolons 03 25,35m
Elsa Lombarte Rocas 03 12,64m




Campionat de Catalunya per equips: Cadets

Els atletes CADETS del Club Atletisme Sant Celoni van anar, diumenge 14 de maig de 2017, al Prat de Llobregat, a participar al Campionat de Catalunya de Clubs, els nois al matí, les noies a la tarda.
El dia va ser esplèndid i els nostres atletes van aconseguir marques molt bones, algunes a molt poc de la marca mínima per a participar al Campionat d'Espanya.

Cadet masculi           9ens      222,5 punts
Cadet femeni             14enes  258    punts

Foto Sonia Blazquez

Foto Diana Tubau
CADET FEMENÍ
Prova Atleta Marca Vent Lloc Punts
100 mll Marina Ferrer Guardia 13"63 +0,1 11 17
300 mll Anzhelica Homon 55"31 26 2
600 mll Gala Ruiz Batanero 1'55"67 16 12
1000 mll Julia Andrea Garcia Dick 4'07"76 23 5
100 mt Paula Subirana Tubau 17"43 9 19
1500 mo Claudia Jordan Roura 5'49"54 7 21
Alçada Maria Rigat Fugarolas 1,15m 22 5
Llargada Claudia Molleví Fernandez 4,98m +2,5 2 26
Triple Elia Morist Martínez 9,25m +1,4 17 11
Pes Mar Iglesias Navarrete 7,46m 12 16
Disc Berta Rodríguez Recolons 24,05m 4 24
Martell Irene Garcia Montes 32,41m 4 24
Javelina Mar Iglesias Navarrete 25,44m 5 23
3000 mm Marta Marchante Fernández 19'46"32 10 18
Equip relleus 4x100 54"07 4 24
Equip relleus 4x300 3'25"45 17 11
CADET MASCULÍ
Prova Atleta Marca Vent Lloc Punts
100 mll Angel Crespo López 11"94 -0,5 4 18
300 mll Pol Casals Anglada 41"98 14 8
600 mll Alex Manzanarez Blanquez 1'37"42 11 11
1000 mll Pol Vilert Bertran 3'30"06 16 6
3000 mll Nil Domenech Joanhuix 11'44"47 18 4
100 mt Claudi Gómez Altés 18"63 +1,5 14 8
300 mt Claudi Gómez Altés 46"16 11 11
1500 mo Magdiel Mejia Corea 5'36"86 14 8
Alçada Marcel Gual Alonso 1,72m 4 17,5
Perxa Angel Crespo López 2,40m 11 11
Llargada Lluc Alcayde Martínez 5,52m +2,6 4 18
Triple Lluc Alcayde Martínez 9,84m +2,0 18 4
Pes Pol Cruells Jimenez 7,90m 14 8
Disc Pol Cruells Jimenez 27,09m 9 13
Martell Joel Cotet Moron 24,45m 6 16
Javelina Marçal Lombarte Sanchez 32,67m 7 15
5000 mm Bernat Pons Miró 31'12"90 5 17
Equip relleus 4x100 50"21 5 17
Equip relleus 4x300 3'05"47 10 12

Resultats

Campionat de Catalunya per equips: Infantils

El dissabte 13-5-2017 es va disputar el Campionat de Catalunya per equips en la categoria infantil
Foto Anna Anglada

L'equip femení del CA Sant Celoni, amb nou atletes, va assolir la 27a posició  i el masculí, amb només cinc integrants a causa de diverses baixes d'última hora,  la 27a posició.

Infantil femení           27es      215.5 punts
Infantil masculí          27e       100    punts


INFANTIL FEMENÍ
Prova Atleta Marca Vent Lloc Punts
80 mll Siona Gonzalez Ponsa 12"04 -2,5 17 15
150 mll Julia Garcia Lopez 22"34 15 17
1000 mll Carla Ginesta Sist 4'03"46 23 9
3000 mll Mireia Planessas Mir 12'28"05 7 25
80 mt Nuria Marchante Fernandez 16"26 +0,1 20 12
220 mt Aina Moron Corbella 41"71 25 7
1000 mo Agnes Navas Blasco 4'11"17 19 13
Alçada Mireia Planessas Mir 1,20m 15 17
Perxa Eva Asensio Lopez 1,50m 19 12,5
Llargada Julia Garcia Lopez 4,22m +1,6 11 21
Triple Nuria Marchante Fernandez 8,47m 19 13
Pes  Berta Twose Andres 6,65m 20 12
Disc Eva Asensio Lopez 10,35m 28 4
Martell Aina Moron Corbella 24,87m 10 22
Javelina Siona Gonzalez Ponsa 12,97m 16 16
INFANTIL MASCULÍ
Prova Atleta Marca Vent Lloc Punts
80 mll Aleix Net Molins 14"32 +1,1 26 2
150 mll David Coris Cobos 20"61 4 24
600 mll Eloi Gordon Moreno 1'56"31 17 11
3000 mll Eloi Acacio Rojo 11'25"61 10 18
220 mt David Coris Cobos 37"46 15 13
Alçada Eloi Acacio Rojo 1,25m 16 12
Pes Eduard Jordan Roura 4,97m 22 6
Disc Eduard Jordan Roura 13,85m 22 6
Martell Aleix Net Molins 13,92m 20 8


Podeu veure els resultats complets en aquest enllaç:

Resultats infantils

Volem felicitar a l'Eduard Jordan per haver vingut a competir! Quina força que tens! #AnimsEdu

També desitgem que en Martí es recuperi aviat de la seva lesió.

Activitat cadet, juvenil, junior i promesa a l'Hospitalet 13-5-2017

El passat dissabte van tenir lloc la 4a i 5a jornada de control per a cadets, juvenils i júniors, així com el Memorial Pere Suñé obert als absoluts, en jornada continua de matí i tarda a la mateixa instal·lació,  les pistes de l'Hospitalet de Llobregat.

L'atleta junior F.Cissé

L'atleta cadet C.Jordan

Per part del CA Sant Celoni hi va haver participació en totes les categories:


Control cadet-juvenil-junior

200 m.ll. Andreu Boix Torres 2001    26"86
Fanta Cissé Diallo 1999    27"86
Rocio Cortés Arroyo 2001    30"47
300 m.ll. Claudia Jordan Roura 2003    47"06
1.500 m.ll Victor Coris Cobos 2001  4'33"06
100 m.ll. Elia Morist Martínez 2003    13"66   -0,8
Llargada Pol Burkart Freire 2001    5,85m  +1,1
Miquel Lechuga Sanz 2000    5,26m  +0,0


Memòrial Pere Suñé

400 m.t. Joan Anglada Paituví 1997    59"09


L'atleta juvenil R.Cortés

Resultats:    4a Jornada      5a Jornada     Memorial P.Suñe