Ranking 2015

Llistat de marques en pista coberta a 21-12-2014


Ranking 2014

En Carles Lombarte ens ha preparat aquest ranquing del club de la temporada 2014, tant a l'aire lliure com en pista coberta.

Absolut masculí aire lliure
Absolut femení aire lliure
Masculí pista coberta
Femení pista coberta
Promoció masculí-femení



Galeria de Campions temporada 2014

Ara que ja ha finalitzat la temporada fem un repàs de l'activitat dels atletes del CA Sant Celoni, en Carles Lombarte ha preparat aquesta galeria de campions on es poden veure tots els atletes i equips del CA Sant Celoni que han obtingut medalla en els campionats de Catalunya i Espanya. Un total d'11 medalles d'or, 11 d'argent i 8 de bronze, a més de diverses places de final.

Cap de setmana de pista coberta 20/21-12-2014

Aquest cap de setmana els atletes del CA Sant Celoni han participat en diversos controls i proves a la pista coberta de Sabadell.

Cadet masculí
300 m.ll.    Victor Coris Cobos                  40"75

Veteranes W-40
200 m.ll.    Anna Alvarez Grijalba             29"22

Aleví masculí
60 m.t.       Pau Crespo Lopez                    13"02
                  David Coris Cobos                   12"97
                  Martí Casals Anglada               13"88
Llargada    Martí Casals Anglada                 3,37m
                  David Coris Cobos                      2,65m
Infantil masculí
60 m.t.       Angel Crespo Lopez                 12"89
                  Bernat Pons Miro                      12"82
                  Pol Casals Anglada                   12"77
Llargada    Claudi Gomez Altes                   4,33m
                  Pol Vilert Bertran                       3,97m
                  Marçal Lombarte Sanchez          3,89m
                  Pol Casals Anglada                     3,86m
                  Lluc Alcayde Martínez               3,66m
                  Bernat Pons Miro                        3,43m
Aleví femení
60 m.t.       Nuria Marchante Fernandez     12"71    
                  Julia Garcia Lopez                    12"53
Llargada    Julia Garcia Lopez                      3,06m
                  Julia Molleví Fernandez              2,79m
                  Nuria Marchante Lopez               2,54m
Infantil femení
60 m.t.       Paula Subirana Tubau                 13"10
                  Elia Morist Martínez                   13"15
Llargada    Marina Ferrer Guardia                4,45m
                  Claudia Mollevi Fernandez         4,38m
                  Paula Subirana Tubau                 3,60m
                  Elia Morist Martínez                   3,55m

Fotos:        J.Coris

Resultats:   cadets   benjamí-aleví-infantil  absolut

13è Cros de Banyoles. 21-12-2014

Aquest diumenge 21 de desembre de 2014 s'ha disputat a la riba del llac de Banyoles una nova edició del cros d'aquesta vila. Els resultats dels atletes del CA Sant Celoni que han participat han estat els següents:

Prebenjamí masculí
4r  Xavier Jordan Roure

Prebenjamí femení
5a  Tona Acacio Rojo

Aleví masculí
9è  Eloi Acacio Rojo
35è Eduard Jordan Roure

Infantil femení
5a  Claudia Jordan Roure


Podeu consultar els resultats complerts aquí

IV Cros del Baix Montseny. Sant Celoni

Aquest dissabte s'ha corregut la quarta edició del Cros del Baix Monseny a Sant Celoni, la participació del CA Sant Celoni ha estat la següent:

Absolut masculí:
2n   Ramon Senar Sanchez
5è   Carles Senar Sanchez

Juvenil masculí
4r    David Bartolomé Català
5è    Nil Vizcaino Casas

Infantil masculí
10è  Pol Vilert Bertran
15è  Bernat Pons Miró
22è  Nil Domenech Juanhuix
23è  Pau Jimeno Roman

Infantil femení
  2a  Claudia Jordan Roure
14a  Marta Merchante Fernandez

Aleví masculí
  4r  Eloi Acacio Rojo
28è Oriol Peñalvert Bordetas

Aleví femení
15a Nuria Merchante Fernandez

Benjamí femení
  5a Erola Capella Arellano
16a Clara Diaz Barbancho

Prebenjamí femení
 3a  Tona Acacio Rojo


Podeu consultar els resultats complerts aquí

Festa de fi d'any

De moment tenim les fotografies de grups, més endavant posarem tot l'àlbum...
Editat: l'album amb totes les fotografies està en aquest enllaç


PREBENJAMINS I BENJAMINS

ALEVINS

INFANTILS

CADETS

JUVENILS I JUNIORS

VETERANS (sector mames i papes)

1ª Jornada Trofeu Sabadell de Promoció 14-12-2014

Resultats dels atletes del CA Sant Celoni a la primera jornada del trofeu de promoció en pista coberta a Sabadell:

Benjamí masculí
60 m.ll.                 Jordi Bravo Jorquera                      10"96
                                Pol Morist Martínez                    12"49
Llargada               Pol Morist Martínez                       2,02m
Aleví masculí
60 m.ll.                 Martí Casals Anglada                       9"72
                               Oriol Peñalver Bordeta                  10"91
                               Pablo Crespo Lopez                       10"41
                               Adrià Villasante Cepeda                10"22
600 m.ll.               Martí Casals Anglada                     2'16"27
Pes                        Eloi Baque Aguilar                         4,48m
                               Oriol Peñalver Bordeta                 3,70m
Infantil masculí
60 m.ll.                 Claudi Gomez Altes                       8"98
                               Marcel Gual Alonso                     9"18
                               Pol Casals Anglada                       9"01
                               Marçal Lombarte Sanchez            9"44
                               Lluc Alcayde Martinez                 9"31
                               Pol Vilert Bertran                         9"47
                                Diego Garcia Tarrida                   9"47
                               Alex Manzanares Blanquez          9"71
                               Angel Crespo Lopez                     9"28
                               Bernat Pons Miro                        10"05
                               Martí Helbig Brown                    10"14
                               Jan Soler Garcia                          10"68
                               Patrick Bravo Jorquera               10"83
                               Nil Domenech Joanhuix             11"87
600 m.ll.               Nil Domenech Joanhuix            2'19"43
Relleus 4x200   Claudi Gomez
                               Pol Casals
                               Marcel Gual
                               Pol Vilert                                  2'01"66
                               Marçal Lombarte
                               Diego Garcia
                               Lluc Alcayde
                               Alex Manzanares                     2'11"34
                               Angel Crespo
                               Bernat Pons
                               Jan Soler
                               Martí Helbig                            2'22"74

Aleví femení
60 m.ll.                 Julia Molleví Fernandez              10"50
                               Julia Garcia Lopez                       9"99
                               Nuria Marchante Fernandez       10"57
Pes                        MaGloria Panades Catarineu      3,72m                  

Infantil femení
60 m.ll.                 Marina Ferrer Guardia                  8"77
                               Sarah Comajoan Rodriguez        9"20
                               Paula Subirana Tubau                 9"48
                               Elia Morist Martinez                   9"47
                               Claudia Mollevi Fernandez         8"75
                               Berta Rodríguez Recolons        10"26
                               Maria Rigat Fugarolas                9"45
                               Marta Marchante Fernandez     10"45
                               Andrea Puig Marco                   10"81
                               Elsa Lombarte Rocas                10"30
                               J.Andrea Garcia Dyck               10"51
                               Mar Iglesias Navarrete                9"95
Relleus 4x200    Marina Ferrer
                               Claudia Mollevi
                               Paula Subirana
                               Sarah Comajoan                      2'07"45
                               Elia Morist
                               Maria Rigat
                               Mar Iglesias
                               Berta Rodriguez                      2'14"68
                               Andrea Puig
                               Elsa Lombarte
                               Marta Marchante

                               Julia Andrea Dyck                  2'30"65


Aquí teniu les fotografies de na Diana Tubau i els resultats complerts

Cros de Riudellots de la Selva. 14-12-2014

Avui s'ha corregut el Cros de Riudellots de la Selva, prova puntuable pel Circuit Gironí de Cros, els resultats dels atletes del CA Sant Celoni que hi han participat han estat els següents:

Infantil femení:     Claudia Jordan Roure    1a
 

Veteranes A:         Anna Alvarez Grijalba    4a

Aleví masculí:      Eloi Acacio Rojo    9è
 David Coris Cobos   23è
 Eduard Jordan Roure   31è

Prebenjamí masculí:    Xavier Jordan Roure     4r

Prebenjamí femení:     Tona Acacio Rojo         7a

Podeu veure tots els resultats en aquest enllaç i més fotos aquí

Control cadet en pista coberta. Sabadell 13-12-2014

Aquest dissabte 13-12-2014 es va fer el primer control cadet en pista coberta.

Podeu veure tots els resultats en aquest enllaç

Pel que fa als atletes del CA Sant Celoni que varen participar els resultats van ser els següents:

60m.ll.       Nil Barberà Rodríguez          9"49
                  Victor Coris Cobos                8"15

600 m.ll.    Victor Coris Cobos               1'31"81

Cal destacar que la marca de 1'31"81 d'en Victor Coris representa un nou record de Catalunya infantil en la prova de 600 m.ll, en pista coberta ja que es comptabilitzen les marques fetes fins el 31 de desembre de l'any en que es canvia de categoria.

20è Cros de Malgrat de Mar 8-12-2014


Aquest dilluns 8 de desembre s'ha disputat el Cros de Malgrat de Mar, puntuable pel circuit Gironí de Cros, la participació del Club Atletisme Sant Celoni ha estat molt nombrosa i els resultats també força bons amb un total de 9 medallistes (entre els deu primers) i 4 places de podi (entre els tres primers). Podeu consultar tots els resultats aquí.

Prebenjamí masculí                                         640m
4r            Xavier Jordan Roure                        3'14"

Prebenjamí femení                                           640m
  6a         Laia Fugarola Garcia                         3'50"
  7a         Laia Gordon Moreno                         3'51"
10a         Tona Acacio Rojo                              4'05"
11a         Paula Gutierrez Diez                          4'07"

Benjamí masculí                                             1140m
  2n         Enric Garcia Hurtado                         5'03"
21è        Jordi Bravo Jorquera                           6'02"
29è        Pol Morist Martínez                            6'16"

Benjamí femení                                              1140m
18a         Clara Diaz Barbancho                        6'24"

Aleví masculi                                                 1880m
10è        Eloi Acacio Rojo                                 8'17"
17è        David Coris Cobos                              8'52"
28è        Eduard Jordan Roure                           9'17"
33è        Martí Casals Anglada                           s/t

Aleví femení                                                   1240m
13a         Nuria Marchante Fernandez               6'08"

Infantil masculí                                              2120m
  8è         Claudi Gomez Altes                           8'41"
10è        Pol Vilert Bertran                                8'48"
12è        Marcel Gual Alonso                            9'06"
20è        Bernat Pons Miro                                9'32"
22è        Alex Manzanares Blanquez              10'12"
24è        Martí Hellvig Brown                        10'16"
25è        Nil Domenech Joanhuix                   10'26"
26è        Pol Casals Anglada                           10'33"
27è        Pau Jimeno Roman                              s/t
29è        Patrick Bravo Jorquera                        s/t

Infantil femení                                               1880m
  1a         Claudia Jordan Roura                       8'03"
14a         Elia Morist Martínez                         9'09"
19a         Paula Subirana Tubau                       9'32"
22a         Mar Iglesias Navarrete                      9'55"
26a         Marta Marchante Fernandez           10'26"
28a         Julia Andrea Garcia Dyck                  s/t
29a         Barta Rodríguez Recolons                  s/t

Cadet masculí                                                  3100m
3r            Victor Coris Cobos                          11'33"

Veterans A masculí                                        4620m
  3e         Ramon Senar Sanchez                     16'33"
  7è         Javier Diaz Ramirez                        17'59"
10è        Carles Senar Sanchez                       17'59"

18è        Santi Trujillo Coll                            19'54"

ATENCIÓ CROS D'OLOT SUSPÈS PEL MAL TEMPS!

Com podeu veure en aquestes fotos que han penjat els del Consell Esportiu de la Selva el circuit està impracticable per la pluja.



Resultats cros de Salt. 23-11-2014

Aquest diumenge 23-11-2014 es va celebrar a Salt la 4a jornada del circuit gironí de cros. La representació del CA Sant Celoni tot i reduïda va obtenir molt bons resultats.

Prebenjamí masculí:     Xavier Jordan Roure      4r       2'14"       575m
Aleví masculí:              David Coris Cobos       27è      6'27"      1475m
Aleví femení:               Mireia Planessas Mir      6a      3'52"      1075m
Infantil femení:            Claudia Jordan Roure     4a      5'36"      1475m
Cadet masculí:             Victor Coris Cobos         3r      9'47"      2875m
Veterà A Femení:        Anna Alvarez Grijalba    2a     18'52"     4275m
Veterà A Masculí:       Ramon Senar Sánchez     3r     19'45"     5675m

Podeu consultar els resultats complerts aquí

Aquí podeu veure alguns vídeos de les curses:

      Cadet masculí     Infantil femení    Aleví masculí   Infantil masculí   Veterans H i D

Control de proves combinades a Gavà. 22-11-2014

Aquest cap de setmana es va celebrar un control de proves combinades a les pistes de Gavà.
La participació del CA Sant Celoni va ser la següent:

Infantil femení (tetratló)
                                                60m.t.       Alçada     Pes     Llargada    Punts
Elia Morist Martínez               12"8           1,10        3,92m     3,62m     838
Paula Subirana Tubau             12"2           -----        5,61m      3,75m     823

Infantil masculí (tetratló)
                                                       60m.ll.    Llargada      Pes        Alçada    Punts
Claudi Gómez Altès                        8"6           4,70m     6,56m      1,38m     1250
Marcel Gual Alonso                        9"1           4,00m     5,15m      1,38m       942
Lluc Alcayde Martínez                    9"4           ------       6,93m      1,14m       634
Alex Manzanares Blanquez             9"8           3,65m     4,83m      --------      448

Podeu veure tots els resultats aquí.

14è Cros Vila de Salt. Diumenge 23-11-2014

Aquest proper diumenge tindrà lloc la 14a edició del Cros Vila de Salt que apropa per segona setmana consecutiva el Circuit Gironí de Cros a la comarca del Gironès. Aquesta jornada que gaudeix d'un excel·lent entorn a la zona recreativa dels Socs ofereix als atletes un circuit ràpid i divertit que permet al públic gaudir de curses ràpides i plenes d'emoció.

Com sempre es pot participar només portant el dorsal que teniu des de la primera prova.

Les curses comencen a les 10:00 amb els cadets i finalitzaran cap a la una amb els més petits.


Trobareu més informació en aquesta pàgina

Resultats 17è Cros Ciutat de Girona

Aquest diumenge 16-11-2014 es va correr el 17è Cros Ciutat de Girona en un circuit situat al costat del riu Ter, pel que fa a la participació dels atletes del CA Sant Celoni els resultats van ser els següents:

Prebenjamí femení:     Tona Acacio Rojo        15a
Prebenjamí masculí:    Xavier Jordan Roura      4r
Aleví masculí:             Eloi Acacio Rojo          14è
                                    Eduard Jordan Roure    42è
                                    David Coris Cobos       43è
Aleví femení:              Mireia Planesas Mir       9a
Infantil femení:           Claudia Jordan Roure   10a
                                    Elia Morist Martínez     26a
Cadet masculí:            Victor Coris Cobos       11è

Podeu veure tots els resultats al següent enllaç

Fotografies:      J.Coris     N.Morist

17è Cros Ciutat de Girona 16-11-2014

Aquest diumenge 16 de novembre es disputarà la 17a edició del cros Ciutat de Girona en el circuit habilitat a la riba del Ter al costat del Pavelló de Fontajau. Pels que estigueu interessats recordeu que els dorsals són els mateixos que es van utilitzar a la prova anterior i que s'han de conservar fins el final del circuit el mes de febrer.

Si ja teniu el dorsal participar és tant fàcil com equipar-se, anar a Girona, posar-se el dorsal i sortir a correr amb els de la teva categoria.


De la pàgina web de l'organitzador:

"L'excel·lent circuit de les Ribes del Ter acull la 17a edició del Cros Ciutat de Girona, la més urbanita de les proves del Circuit Gironí de Cros ofereix als participants la possibiliat de còrrer sobre un traçat que està cobert per gespa gairebé al 100%. La proximitat del Pavelló de Fontajau ofereix tots els serveis necessaris als atletes i venir a Girona a participar en aquesta jornada esdevé l'excusa perfecte per visitar la ciutat"

WEB del Cros 



Resultats 32è Cros de Sant Hilari Sacalm 9-11-2014

Aquest diumenge 9-11-2014 s'ha disputat la segona prova del Circuit Gironí de Cros, el Cros de Sant Hilari. Aquest cros es corre a una alçada de quasi 1000m sobre el nivell del mar. Com quasi sempre el temps va ser fred i poc agradable per a correr, tot i que sense arribar als extrems d'altres anys, la combinació de fred i alçada han fet més dur un circuit ple de pujades continues en mig de l'herba dels camps.

Per part del CA Sant Celoni una gran participació amb un total de 40 atletes classificats d'acord amb les llistes de resultats oficials, amb un total de 3 podis i 5 posicions de medalla (entre el 4r i 10è lloc).



P.benjamí femení (500m) Temps 1a=2'08"
8a Paula Gutierrez Diez 2008   2'43"
9a Maria Almendros Enciso    2008  2'52"
P.benjamí masculí(500m)Temps 1r=2'07"
2n Xavier Jordan Roura 2008  2'10"
Benjamí masculí(1020m)Temps 1r=4'17"
16è Marc Mata Anguita 2006  5'02"
26è Ignasi Molina Malo 2006  6'02"
Aleví masculí (1520m) Temps 1r=4'05"
10è Eloi Acacio Rojo 2004  6'18"
25è Eduard Jordan Roura 2005  7'06"
26è David Coris Cobos 2005  7'19"
28è Martí Casals Anglada 2005  7'25"
30è Ferran Alcazar Fontanet 2005  7'28"
31è Adrià Villasante Cepeda 2004  7'29"
33è Pablo Crespo López 2005  7'32"
39è Oriol Peñalver Bordetas 2005  8'02"
Aleví femení (1020m) Temps 1r=4'08"
8a Mireia Planesas Mir 2005  4'28"
15a Julia Garcia López 2004  4'58"
18a Nuria Marchante Fernandez 2005  5'10"
Infantil masculí (2040m) Temps 1r=7'44"
Claudi Gómez Altès 2003  8'19"
10è Pol Vilert Bertran 2003  8'42"
15è Marcel Gual Alonso 2003  9'10"
17è Jan Soler Garcia 2003  9'58"
19è Martí Helbig Brown 2003  10'00"
20è Alex Manzanares Blanquez 2003  10'01"
21è Pol Casals Anglada 2003  10'03"
22è Nil Domenech Joanhuix 2003  10'16"
23è Lluc Alcayde Martínez 2002  s/t
24è Angel Crespo López 2002  s/t
Infantil femení (1520m) Temps 1r=5'57"
3a Claudia Jordan Roura 2003  6'11"
12a Elia Morist Martínez 2003  6'52"
14a Paula Subirana Tubau 2003  6'54"
16a Mar Iglesias Navarrete 2003  7'11"
17a Maria Rigat Fugarolas 2002  7'12"
25a Marta Mechante Fernandez 2003  7'42"
26a Claudia Molleví Fernandez 2003  7'47"
29a Julia Andrea Garcia Dyck 2003  8'54"
30a Elsa Lombarte Rocas 2003  9'07"
32a Marta Molina Malo 2003  10'15"
CadetMasculí(3060m)Tp.1r=11'18"
4r Víctor Coris Cobos              2001 11'58"
27 Santiago Pujol Rojo 2000  s/t
Vet A femení (3060m) Temps 1a=12'57"
2a Anna Alvarez Grijalba 1971  14'38"
Vet B Masculí (4080m) Temps 1r=14'45"
10è Julio Soler Candelas 1968  16'48"





Fotografies

Jaume Coris (I) (II) (III)  Pep Molleví
Pep Molleví aqui



32è Cros de Sant Hilari Sacalm

El diumenge 9 de novembre continua el Circuit Gironí de Cros amb el Cros de Sant Hilari. Les proves comencen a les 10:00 del matí amb la prova cadet-juvenil i finalitzaran cap a la una del migdia amb les proves dels més petits i el lliurament de premis.

Tal i com diu l'organització:

"La prova del Circuit Gironí de Cros amb més alçada, amb uns 1.000 metres sobre el nivell del mar, arriba enguany a la 32a edició. Un circuit amb un desnivell considerable i un terreny molt variable fan d'aquesta una de les jornades amb encant del calendari gironí que us espera emplaçada al bell mig de les Guilleries. No us el podeu perdre!"




Dossier informatiu      Fotos 2013:   J.Coris   D.Tubau

Hora
CategoriaAny
  Metres 
Voltes
  10.00
CADET MASCULÍ
JUVENIL MASCULÍ
2000/01
1998/99
3.060
3.060
3 B
3 B
  10.15
JUNIOR MASCULÍ
1996/97
4.080
4 B
  10.35

VETERÀ MASCULÍ A
VETERÀ MASCULÍ B
VETERÀ MASCULÍ  C
35 a 44
45 a 54
55 o més
4.080
4.080
4.080
4 B
4 B
4 B
  11.00
CADET FEMENÍ
JUVENIL FEMENÍ
2000/01
1998/99
2.040
2.040
2 B
2 B
11.10
JUNIOR FEMENÍ
PROMESA FEMENÍ
VETERÀ FEMENÍ A
VETERÀ FEMENÍ B
SENIOR FEMENÍ
1996/97
1993/94/95
35 a 44
45 o més
1992 i anteriors
3.060
3.060
3.060
3.060
3.060
3 B
3 B
3 B
3 B
3 B
  11.15
LLIURAMENT DE TROFEUS TRES PRIMERES CURSES
11.30
PROMESA MASCULÍ
SENIOR MASCULÍ
1993/94/95
1992 i anteriors
4.080
4.080
4 B
4 B
11.55
INFANTIL FEMENÍ
2002/03
1.520
1 A 1B
12.05
INFANTIL MASCULÍ
2002/03
2.040
2 B
12.15
ALEVÍ FEMENÍ
2004/05
1.020
1 B
12.25
ALEVÍ MASCULÍ
2004/05
1.520
1 A i 1B
12.35
BENJAMÍ FEMENÍ
2006/07
1.020
1 B
12.40
BENJAMÍ MASCULÍ
2006/07
1.020
1 B
12.45
PREBENJAMÍ FEMENÍ
2008/09
500
1 A
12.50
PREBENJAMÍ MASCULÍ
2008/09
500
1 A
12.55
CAGANIUS
2010 i posteriors
100
RECTA ARRIBADA
13.00
LLIURAMENT DE TROFEUS


























Resultats 41è Cros de Santa Coloma de Farners 2-11-2014

Aquest diumenge s'ha iniciat la temporada de cros amb el 41è Cros de Santa Coloma de Farners, els representants del CA Sant Celoni han obtingut bons resultats si es considera la gran participació que té aquest cros i el que tots estrenen categoria.

Per ordre de participació:
Cadet masculí:  Victor Coris Cobos      16è

Infantil femení: Claudia Jordan Roura  26a

Aleví femení:    Mireia Planessas Mir   16a

Aleví masculí:   David Coris Cobos      46è

Resultats     Fotos: Jaume Coris