Cros de Banyoles 22-12-2013

El passat 22-12-2013 es va disputar a Banyoles el cros d'aquesta població, la participació del CA Sant Celoni va ser molt reduïda però com sempre amb molt bons resultats:

En categoria infantil masculí Victor Coris Cobos va finalitzar en segona posició i Eric Barcardí Leon ho va fer en 26à.



Fotos (Sussss)   Resultats


Resultats 2a Jornada Trofeu Promoció a Sabadell 22-12-2013

Resultats dels atletes celonins a la 2a jornada del trofeu de promoció en pista coberta a Sabadell

Infantil masculí
60 m.t.         Angel Crespo Lopez           28"39
Llargada      Marçal Lombarte Sanchez   3,66m
                   Angel Crespo Lopez            3,00m
Pes              Pol Burkardt Freire             7,98m (Q)
Aleví masculí
60 m.t.         Patrik Bravo Jorquera         13"64
Alçada         Marcel Gual Alonso              1,20m (Q)
                    Claudi Gomez Altes              1,10m (Q)
                    Pol Casals Anglada               1,10m (Q)
Llargada      Claudi Gomez Altes               4,04m (q)  2n
                   Marcel Gual Alonso               3,50m (q)  5è
                   Pol Casals Anglada                3,41m (q)  7è
                   Pol Vilert Beltran                   3,07m
Benjamí masculí
400 m.ll.      Martí Casals Anglada            1'26"11
                   David Coris Cobos                1'29"71
Aleví femení
60 m.t.        Sara Asensio Lopez               13"53
                   Paula Subirana Tubau            12"01     (18a de 67)
Llargada      Paula Subirana Tubau             2,69m
Benjamí femení
400 m.ll.      Eva Asensio Lopez               1'36"68

Resultats  Fotos (D.Tubau)   Fotos (J.Casals) Fotos (J.Coris)

Controls cadet i absolut pista coberta 21/22-12-2013

Ens els controls realitzats aquest cap de setmana les marques assolides pels atletes del CA Sant Celoni han estat les següents:

Cadet Masculí:
60mll  
David Bartolomé Català              8"47
Alejandro Gonzalez Mosqueda    8"31
Joshua Lossio Bezoda                 8"56
Nil Vizcaino Carrasco                 9"32
300mll
David Bartolomé Català              44"24
Joshua Lossio Bezoda                 51"55
Llargada
Alejandro Gonzalez Mosqueda    4,03m
Nil Vizcaino Carrasco                 3,60m

Juvenil femení:
Pes
Gloria Cabrera Borotau               9,39m

Absolut:
60 mll    Anna Alvarez Grijalba    8"88
Pes        Marta Ruiz Garcia         6,96m
800 mll  Marta Ruiz Garcia         2'47"70
300 mll  Anna Alvarez Grijalba   44"78
Resultats cadet    Resultats juvenil/junior    Resultats absolut

Control Proves Combinades a Palafrugell 21-12-2013

Aquest dissabte es va realitzar un control de proves combinades a les pistes de Palafrugell per a les categories de promoció, per part del CA Sant Celoni varen participar tres atletes amb molt bons resultats.

                                          60mll    Llargada     Pes/Pilota     Alçada     Total
Victor Coris Cobos            8"4         4,88m           8,65m       1,39m
Infantil M.                          388        360               405           310         1463 punts      1r  
Claudi Gomez Altès            9"00       4,07m           7,16m       1,26m
Aleví M.                             253        217               317           225        1012 punts      1r
David Coris Cobos             10"8       2,54m          12,89m
Benjamí M.                         14           20               68                              102 punts      8è




Noves fotos: Cros de Malgrat i 1a Jornada Pista Coberta

La Diana Tubau ens ofereix aquestes fotos:

Cros de Malgrat de Mar (8-12-2013)

Pista Coberta a Sabadell (15-12-2013)


3r Cros del Baix Montseny

Aquest dissabte dia 21 s'ha disputat la tercera edició del Cros del Baix Montseny a les pistes d'atletisme de Sant Celoni, un total de 13 atletes del CA Sant Celoni han participat en aquest cros en les diverses categories:

Absolut masculí:     6è    Manfred Burkardt
Absolut femení:      3a    Marta Ruiz Garcia
Juvenil femení:        8a    Andrea Galvan Repiso
Aleví masculí:         4r    Pol Vilert Bertran
                             7è    Marcel Gual Alonso
                             8è    Bernat Pons Miró
Benjamí masculí:    8è    Marc Mata Anguita
                            16è   Bernat Quin Tubau
Prebenjamí M:        5è   Victor Mesa
Prebanjamí F:         1a   Aramí Lobo Pereira
                              3a   Clara Diaz Barbancho
Minis:                     4a   Joana Quin Tubau




Activitats cap de setmana 21 i 22 de desembre

Cros del Baix Montseny a Sant Celoni 21-12-2013

El dissabte 21-12-2013 es correrà a la zona esportiva de Can Sans el 3r Cros del Baix Montseny organitzat pel CA Baix Montseny. A partir de les 10:00 del matí, podeu consultar les distàncies i horaris per les diferents categories al següent enllaç:


Cros de Banyoles 22-12-2013

El diumenge 22-12-2013 una nova prova del circuit gironí de cros, aquest cop a Banyoles, recordeu que els dorsals són els mateixos que per a les proves anteriors, penseu a portar-lo els que volgueu anar a Banyoles. Les proves comencen a les 10:00. Per a les categories de promoció (infantil, aleví, benjamí i prebenjamí) a partir de les 12:00.



Controls en pista coberta 21-12-2013 i 22-12-2013

Aquest cap de setmana hi torna a haver controls en pista coberta per a les categories cadet, juvenil-junior i absolut organitzats per la Federació Catalana d'Atletisme:


Trofeu de promoció en pista coberta 22-12-2013

La Joventut Atlètica de Sabadell organitza la segona jornada del trofeu de promoció en pista coberta per a les categories infantil, aleví, benjamí i prebenjamí. A la pista coberta de Sabadell a partir de les 10 del matí.


Control de proves combinades a Palafrugell 21-12-2013

El Club Atletic Palafrugell organitza el dissabte 21-12-2013 un control de proves combinades per a les categories inferiors (infantil, aleví i benjamí). En el cas dels infantils les proves corresponen al programa de pista coberta.






1a Jornada Trofeu de Promoció en Pista Coberta a Sabadell 15-12-2013

Aquest diumenge al matí s'ha celebrat la primera jornada del Trofeu de Promoció en pista coberta organitzat per la JAS a la pista coberta de Sabadell.



Podeu anar mirant fotos:     Fotos (J.Coris)  Fotos (J.Casals)
i vídeos:      60 mll Infantil M    Infantil F    Aleví     Benjamí
               Llargada Benjamí
                  500mll Infantil (1) Infantil (2)
I els resultats:  Resultats oficials

Benjamí femení:
60 mll      Eva Asensio Lopez         11"68
Benjamí masculí:
60 mll      Martí Casals Anglada      10"47
               Enric Garcia Hurtado       10"94
               Ferran Alcazar Fontanet   10"95
               David Coris Cobos          10"77
Llargada  Martí Casals Anglada       3,10 m   3r (q)
               Ferran Alcazar Fontanet   3,04 m   6è
               David Coris Cobos          2,74 m   13è
Aleví Femení
60 mll      Berta Rodríguez Recolons     11"08
               Claudia Mollevi Fernandez      9"53 (Q) 8a
               Ainara Burgo Campos          11"08
               Anna Baque Aguilar              10"84
               Sara Asensio Lopez              11"10
               Paula Subirana Tubau             9"98
               Elia Morist Martinez               9"95
               Andrea Puig Marco              12"65
500 mll    Paula Subirana Tubau           1'52"91
               Elia Morist Martinez             1'54"25
Pes         Berta Rodríguez Recolons     5,35m  (Q) 10a
               Ainara Burgo Campos          4,02m     28a
               Anna Baque Aguilar             4,50m      19a
               Andrea Puig Marco              4,50m     20a
               Claudia Mollevi Fernandez   4,42m      22a
Aleví masculí
60 mll      Claudi Gomez Altes             9"48
               Pol Vilert Bertran                 9"81
               Marcel Gual Alonso             9"50
               Pol Casals Anglada              9"11 (Q)  4r
               Alex Manzanares Blanquez 10"93
               Eloi Trenco Pastells            10"81
               Bernat Pons Miro               10"85
               Eloi Baque Aguilar              13"87
500 mll   Claudi Gomez Altes
               Pol Vilert Bertran                 1'47"38
               Marcel Gual Alonso             1'41"47 (Q) 11è
               Pol Casals Anglada              1'41"92 (Q) 12è
               Alex Manzanares Blanquez  1'55"72
               Bernat Pons Miro                1'57"45
Pes         Claudi Gomez Altes              7,09 (Q) 2n
               Eloi Trenco Pastells              3,92       16è
               Eloi Baque Aguilar                4,97 (R)
Infantil femení
60 mll     Marta Alcazar Fontanet        10"79
              Maria Rigat Fugarolas           10"38
              Marina Ferrer Guardia            9"62
              Sarah Comajoan Rodriguez   10"06
500 mll   Maria Rigat Fugarolas          1'54"32
Pes         Marta Alcazar Fontanet          4,20m      24a
              Marina Ferrer Guardia            5,91m  (R) 9a
              Sarah Comajoan Rodriguez     5,86m      11a
Infantil masculí
60 mll     Victor Coris Cobos                8"41 (Q) 3r
              Lluc Alcayde Martinez            9"78
500 mll   Victor Coris Cobos                1'21"76 (Q) 1r
              Lluc Alcayde Martinez            1'49"17

(q) Pendent resultats altres jornades per classificar-se per la final
(Q) Qualificat per a la final
(R) Reserva

A falta de confirmació oficial en 500 mll infantil masculí en Victor Coris Cobos va establir el nou record de Catalunya.

Controls en pista coberta 14/15-12-2013

En les categories superiors s'han realitzat controls en pista coberta aquest cap de setmana a Sabadell:

Eduard Navarro:           60 m.ll.      7"45
Aina Berenguer:            60 m.ll       8"57
Mar Casals:                  60 m.ll       9"28

Marta Ruiz:                Llargada      4,40m
                                 Alçada         1,46m
Anna Alvarez             400 m.ll       1'03"49

Resultats      Cadets   Juvenils/Junior  Absolut

Cros de Riudellots 15-12-2013

Aquest diumenge 15-12-2013 s'ha corregut el cros de Riudellots de la Selva dins el circuit gironí de cros, els resultats dels atletes del CA Sant Celoni han estat els següents:

Benjamí masculí:   22è Marc Mata Anguita
Infantil masculí:     16è Eric Bacardí Leon
Veterà B:               7è Julio Soler Candela

Resultats

Resultats Cros de Malgrat 8-12-2013

Aquest diumenge s'ha corregut el Cros de Malgrat amb una amplia participació del CA Sant Celoni, ja podeu comprovar els resultats i veure les primeres fotos:

Resultats   Fotos  Fotos

Pel que fa als atletes del Sant Celoni:

Pol Morist Martínez               22è prebenjamins

Arami Lobo Paraira               9a prebenjamines
Carla Jimenez Sanchez         14a      
Clara Diaz Barbancho          15a      

Marti Cros Sans                    7è benjamins
David Coris Cobos              13è      
Eric Garcia Hurtado             15è       
Ferran Alcazar Fontanet       17è      
Marti Casals Anglada           24è      
Marc Anguita Mata              25è       
Pablo Crespo Lopez            42è       
Bernat Quin Tubau               47è      

Jorgina Sanchez Fernandez   23a benjamines

Pol Vilert Bertran                 11è alevins
Marcel Gual Alonso             23è
Pol Casals Anglada              34è
Eduard Garcia Hurtado        41è
Patrik Bravo Jorquera          44è
Eloi Trenco Pastells              45è

Elia Morist Martinez             20a alevines
Claudia Mollevi Fernandez   23a
Paula Subirana Tubau          24a
Julia Garcia Lopez               28a
Berta Rodriguez Recolons    36a

Victor Coris Cobos                3r infantils
Marçal Lombarte Sanchez   28è
Pau Jimeno Roman              30è
Lluc Alcayde Martinez         31è

Maria Rigat Fugarolas          16a infantils
Sara Comajoan Rodriguez    20a
Marta Alcazar Fontanet        21a

Julio Soler Candela                 3r veterans B

Trofeu de promoció de Pista Coberta. Sabadell

A partir del 15 de desembre de 2015, durant cinc jornades classificatòries els dies 15 i 22 de desembre, 12 i 26 de gener i 2 de febrer, fins la final del  9 de febrer de 2014 es disputarà a la pista coberta de Catalunya a Sabadell el Trofeu de Promoció en Pista Coberta.


Podeu consultar el reglament i horaris en el següent enllaç:


19è Cros de Malgrat de Mar 8-12-2013

El proper diumenge 8 de desembre es disputarà a Malgrat de Mar la 19a edició del cros d'aquesta localitat. Recordeu que aquesta competició està dins les que es preveu l'assistència del club.

Podeu consultar els horaris de les diverses categories i l'emplaçament al següent enllaç:


Pel que ja heu anat a algun cros del circuit gironí abans recordeu que cal portar el dorsal que ja heu de tenir, si no el teniu l'hauríeu de demanar al monitor.


Resultats Cros de Salt 1-12-2013

Aquest diumenge s'ha celebrat el cros de Salt puntuable pel circuit gironí de cros, la representació Celonina ha estat com sempre reduïda però lluïda.

En veterans masculi B, en Julio Soler ha obtingut la 4r posició i l'Agustin Diaz la 6a posició.

En infantil masculí en Victor Coris ha tornat a pujar al podi al aconseguir la tercera posició, en la mateixa prova l'Eric Bacardí ha finalitzat en 21a posició.


Finalment en la categoria més petita dels benjamins masculins en David Coris ha finalitzat en 17a posició i en Marc Mata en la 30a en un prova amb molta participació.





XIII Cros de Salt. 1-12-2013

El proper diumenge 1 de desembre es disputarà al circuit de les del Pla dels Socs de Salt la 13a edició del Cros de Salt.



Si voleu participar només us heu de presentar a la línia de sortida a l'hora fixada en l'horari de proves.

                                                                       Distàncies i horaris

Recordeu que podeu anar a aquest cros amb el mateix dorsal que ja teniu de crosos anteriors del circuit gironí, si no teniu el dorsal i voleu anar-hi només l'heu de demanar al monitor del vostre grup. Els atletes del CA Sant Celoni de l'escola d'atletisme estan tots inscrits.

JAUME BERENGUER A LA MARATÓ DE VALENCIA

Aquest diumenge, 17 de novembre l'atleta del club Jaume Berenguer ha participat a la 33a edició de la Marató de València, amb sortida i arribada a l'incomparable marc del Museu de les Arts i les Ciències.

En una matinal assolellada i freda, 11.300 maratonians han enfilat els 42km i 195 metres de la prova.

L'atleta Jaume Berenguer ha assolit un registre de 2h 52'32'', aconseguint la posició 305 de la general i la 7 de la categoria M-50

Pocs però bons! Resultats al Cros de Girona 17-11-2013

El diumenge 17-11-2013 es va disputar el Cros de Girona, a la vora del Ter, tot i que semblava que dominaria la pluja el temps va aguantar i es van poder correr les diverses proves sense cap més inconvenient que el fang i bassals.

Pel CA Sant Celoni la participació va ser reduïda, però amb uns bons resultats:

Veterans B:
4r Julio Soler
8è Agustín Diaz

Infantil
2n Victor Coris Cobos

Benjamins
19è Marc Mata Anguita

La germana d'en Marc també va correr la cursa de caganius però no hi ha resultats.

Una cursa molt accidentada...


XVI Cros de Girona 17-11-2013

El proper diumenge 17 de novembre es disputarà al circuit de les Ribes del Ter de Girona la 16a edició del Cros de Girona.



Si voleu participar només us heu de presentar a la línia de sortida a l'hora fixada en l'horari de proves.

                                                                       Distàncies i horaris

Recordeu que podeu anar a aquest cros amb el mateix dorsal que ja teniu de crosos anteriors del circuit gironí, si no teniu el dorsal i voleu anar-hi només l'heu de demanar al monitor del vostre grup. Els atletes del CA Sant Celoni de l'escola d'atletisme estan tots inscrits.

31e Cros de Sant Hilari 10-11-2013

Avui s'ha corregut el 31è cros de Sant Hilari Sacalm, primer cros on feia un temps realment de tardor. Els atletes del CA Sant Celoni, especialment de les categories de promoció, han obtingut bons resultats ens les seves categories.



Destaquen en Victor Coris 3r en infantils, en Jaume Berenguer 5è en veterans i en Claudi Gomez 7è en alevins. Pel que fa a la resta de participants del CA Sant Celoni els resultats han estat els següents:

Infantil masculí
  3r Victor Coris Cobos
18è Eric Barcardi Leon

Aleví femení
18a Elia Morist Martínez
19a Paula Subirana Tubau
32a Sara Asensio Lopez

Aleví masculí
  7è Claudi Gomez Altes
12è Pol Vilert Bertran
13è Marcel Gual Alonso
19è Pol Casals Anglada
29è Alex Manzanares Blanquez
31è Patrik Bravo Jonquera

Benjamí femení
15a Eva Asensio Lopez

Benjamí masculí
15è David Coris Cobos
20è Marti Casals Anglada

Prebenjamí masculí
14è Pol Morist Martinez

Veterans masculí
  5è Jaume Berenguer Puigtio
  8è Julio Soler Candela
12è Agustin Diaz Moron
20è David Vilert Barnet



Grup de mares i pares, divendres 8-11-2013

Recordeu!! Aquest divendres 8 a partir de les 6-6:15 ens trobarem tots els pares i mares per patir un ratet mentre els nens s'ho passen d'alló més bé entrenant i contemplant com ho fem nosaltres...

Recordeu portar roba esportiva i ganes de suar, no valen excuses...

31è Cros de Sant Hilari Sacalm

El proper diumenge 10 de novembre es disputarà al circuit dels Cortals de Sant Hilari la 31a edició del Cros de Sant Hilari.

Si voleu participar només us heu de presentar a la línia de sortida a l'hora fixada en l'horari de proves.

                                                                       Distàncies i horaris

Recordeu que podeu anar a aquest cros amb el mateix dorsal que ja teniu de Santa Coloma o Olot, si no teniu el dorsal i voleu anar-hi només l'heu de demanar al monitor del vostre grup. Els atletes del CA Sant Celoni de l'escola d'atletisme estan tots inscrits.




Resultats XL Cros de Santa Coloma de Farners

Aquest diumenge s'ha disputat la 40a edició del Cros de Santa Coloma de Farners, com és habitual la participació en totes les categories ha estat molt nombrosa fins a 34 atletes del CA Sant Celoni han creuat la línia d'arribada.


Pel que fa als atletes del CA Sant Celoni els resultats han estat els següents:

Prebenjamí masculí
27è Pol Morist

Prebenjamí femení
13a  Clara Diaz
14a  Paula Rodríguez
22a  Arami Lobo

Benjamí masculí
11è  Sergi Vilert
37è  Eric Garcia
38è  Marc Anguita
50è  Ferran Alcazar
52è  Adrià Buil
55è  Bernat Quin
78è  Pablo Crespo

Benjamí femení
29a Jorgina Sanchez

Aleví masculí
19è  Pol Vilert
66è  Alex Manzanares
79è  Patrik Bravo
82è  Eduard Garcia
83è  Eloi Trenco

Aleví femení
62a  Elia Morist
63a  Paula Subirana
64a  Julia Garcia

Infantil masculí
  4r Victor Coris
25è Pol Burkardt
36è Eric Bacardí
38è Marçal Lombarte
54è Pau Jimeno
58è Lluc Alcayde
65è Angel Crespo

Infantil femení
21a Marina Ferrer
55a Maria Rigat
76a Marta Alcazar

Veterà Masculí A
7è   Jaume Berenguer
17è Julio Soler
18è Agustí Diaz
39è David Vilert

XL Cros de Santa Coloma de Farners 3-11-2013

El proper cap de setmana es disputa el XL Cros de Santa Coloma de Farners, diumenge dia 3-11-2013 a partir de les 9:30 del matí es disputaran les diverses curses al parc de Sant Salvador.



Podeu comprovar els horaris i distàncies el següent enllaç:


Recordeu conservar el dorsal per a les properes curses.

Pel que fa a les categories de promoció, les corresponents a l'escola d'atletisme, les proves són les següents:

12:00 Infantil femení   2001-2002
12:10 Infantil masculí  2001-2002
12:25 Aleví femení  2003-2004
12:35 Aleví masculí  2003-2004
12:45 Benjamí femení  2005-2006
12:50 Benjamí masculí  2005-2006
12:55 Prebenjamí femení   2007-2008
13:00 Prebenjamí masculí   2007-2008
13:05 2009 i posteriors.

Atenció! Les curses de promoció segueixen l'ordre indicat, els horaris de sortida s'han d'entendre com a orientatius, de forma que en donar-se la sortida d'una prova és convenient presentar-se a la línia de sortida els participants de la següent.

Recordeu que, tal i com es va comunicar en el full informatiu donat a l'escola d'atletisme, cal ser al circuit com a mínim una hora abans per poder preparar la cursa.

Fwd: Cursa infantil "fem sui"


En Marc Mata Anguita (benjamí) ha guanyat la cursa infantil celebrada aquest diumenge a Sant Antoni de Vilamajor.
 

XVIII Cros d'Olot


Cros d'Olot
Victor Coris 3r IM
Eric Bacardi 15è IM
Claudi Gomez 5è AM
Paula Subirana 14a AF
Elia Morist 15a AF
Pol Morist 11è PBM

1a Jornada del Campionat del Vallès 20-10-2013

Bons resultats del CA Sant Celoni en la primera jornada del Campionat del Vallès on ocupa la cinquena posició a falta de la segona jornada.

En categoria masculina l'equip del CA Sant Celoni ha aconseguit 29 punts:

Oriol Madi               5,80m en llargada     7è
Carles Lombarte      5,02m en llargada     14è
Oriol Castañer         2'12"7 en 800 mll      9è
Guillem Sanchez      2'17"1 en 800 mll      13è
Pol Viarnes              1,53m en alçada       13è
Alex Alfonso            4,67 en pes               9è
Santi Trujillo             1'09"2 en 400 m.t.    9è
Ramon Senar            1'09"7 en 400 m.t.   10è
Oriol Madi                22"5 en 200 m.ll.     1er
Pol Viarnes               25"'0 en 200 m.ll.     24è
Eduard Navarro        23"8 en 200 m.ll.      9è
Relleus 4x100           46"9

En categoria femenina l'equip ha aconseguit 23 punts:

Anna Alvarez   19,08m en martell            10a
Paula Salgado  19'37"06 en 5.000 m.ll.    1a
Anna Alvarez   1'12"7 en 400 m.t.            3a
Marta Ruiz       29"2 en 200 m.ll.              4a
Relleus 4x100  57"6


XVIII Cros d'Olot. 27-10-2013

Comença la temporada de cros amb el XVIII Cros d'Olot que es disputarà al paratge de les Tries, al costat del CN Olot, el proper diumenge 27-10-2013 a partir de les 10:00 i segons categories durant tot el matí.
Aquest cros és el primer dels puntuables pel circuit gironí de cros.





4a Jornada del Trofeu de Promoció de la Federació Catalana

El dissabte al matí en Victor Coris va assolir la medalla de bronze en 600 metres llisos en el Trofeu de Promoció de la Federació en finalitzar la prova en tercera posició amb un temps de 1'37"9, que millora la seva millor marca personal aquesta temporada i representa la quarta millor marca d'aquesta temporada a Catalunya.

En la prova de llançament de disc en Victor va assolir la quarta posició amb un llançament de 28,26 metres, millorant també la seva millor marca en 2 metres.



CURSA DEL REMEI. 19-10-2013

Bons resultats dels joves atletes del CA Sant Celoni a la III Cursa del Remei disputada dissabte a Sta.Maria de Palautordera.

En categoria aleví Marcel Gual 4r i Pol Casals 5è a la seva prova. Elia Molist 3a en la prova de noies.
En benjamins Martí Cros 3r, David Coris 4r i Martí Casals 5è.


I en la categoria de prebenjamins Pol Morist 2n i Albert Cros 3r.

3a JORNADA TROFEU DE PROMOCIÓ

El dissabte 12 d'octubre es va disputar a Gavà la 3a Jornada del Trofeu de Promoció de la Federació Catalana d'Atletisme, els resultats pel que fa  a participació d'atletes del Sant Celoni varen ser força bons, destaca la segona posició d'en Claudi Gòmez en salt d'alçada aleví amb una marca d'1,37 que suposa un nou record personal. Aquesta prova no es va decidir fins el tercer intent del guanyador qui després de dos intents nuls sobre 1,40 va aconseguir passar l'alçada ja que fins aquell moment guanyava la prova en Claudi Gòmez.

Podeu veure la seqüència del salt d'1,37m d'en Claudi:




Per la seva banda en Victor Coris va fer un salt de 4,32m en salt de llargada infantil, a només 3cm del seu record personal, però que no li va permetre entrar entre els vuit millors.

A més d'aquestes dues proves en Victor va participar a la prova de 1000 metres obstacles 3'20"4 i en Claudi en llançament de pes  amb 7,22m. 

Resultats oficials  Fotos (J.Coris)  Fotos (S.Pou-L.Pou-M.Trigueros)

Presentació Escola d'Atletisme 2013-2014

El divendres 11-10-2013 es van presentar els diferents grups de l'escola d'atletisme del Club d'Atletisme Sant Celoni per a la temporada 2013-2014.


Els més petits de tots els prebenjamins (anys 2007 i posteriors) amb la Marta la seva entrenadora

Els benjamins (anys 2005 i 2006) amb l'Alex.

Els alevins (anys 2004 i 2003) amb en Carles

Els infantils (anys 2001 i 2002) amb en Donato

Els més grans (anys 2000 i anteriors) amb en Donato

Abans de marxar també es va fer una foto de tot el grup




Resultats 2a Jornada Trofeu de Promoció

El passat dissabte es va disputar la segona jornada del trofeu de promoció de la Federació Catalana d'Atletisme. Tot i que només hi van participar dos atletes de Sant Celoni els resultats varen ser força bons amb un tercer i un quart lloc.

Victor Coris        3r en 1000mll Infantil      3'01"2  (vídeo cursa)
Marçal Lombarte 4r en disc aleví             18,95 m
Victor Coris        12è en alçada infantil   1,35 m  



El proper 12 d'octubre es disputarà la 3a jornada d'aquest trofeu a les pistes de Gavà, es d'inscripció lliure no cal fer marques mínimes ni rés de tot això, animeu-vos!


CONVOCATORIES

Es convoca a tots els pares a una reunió informativa el proper divendres 4-10-2013 a les 19:30 a la sala d'actes de la Rectoria Vella de Sant Celoni. Per una altra banda:

Es convoca a tots els alumnes de l'escola d'atletisme a la presentació de la nova temporada el proper divendres 11-10-2013 a les 18:00 a les pistes d'atletisme.
Durant aquest acte es presentaran els diferents grups i es farà un reconeixement als atletes destacats la temporada passada.
Cal portar l'indumentaria del club.

2a JORNADA TROFEU PROMOCIÓ

El proper dissabte 28 de setembre es disputarà a Castellar del Vallès la segona jornada del Trofeu de Promoció de la Federació Catalana d'Atletisme.

Està obert a les categories benjamí, aleví, infantil i cadet, és a dir dels anys 2005 fins al 1998. Podeu consultar les proves i horari al següent enllaç:


INICI ESCOLA ATLETISME 2013-2014

Avui han començat totes les categories a l'escola d'atletisme de club.

Trofeu Promoció de la Federació Catalana

Bons resultats dels atletes celonins a la primera jornada del trofeu de promoció 2013 de la Federació Catalana d'Atletisme disputada a Mataró aquest dissabte:

Victor Coris                  3r a 150m.ll. amb un temps de 20"6
                                  15è en llançament de pes amb 7,87m

Marçal Lombarte          6è en salt de llargada amb  3,77m
                                    8è en 60m.ll. amb un temps de 9"5

Claudi Gomez              4r en salt de llargada amb  3,96m
                                    6è en 60m.ll. amb un temps de 9"2

David Coris                  6è en salt de llargada amb 2,83m

                                                        Resultats

Aquest cap de setmana tornen les competicions en les categories de promoció. A l'estadi de Mataró es disputarà la primera jornada del trofeu de promoció de la Federació Catalana d'Atletisme.

No cal inscripció prèvia i està obert a les categories benjamí, aleví, infantil i cadet de la temporada 2012-2013, recordeu que el canvi de categoria és l'1 de novembre d'aquest any.

CURSA DE LES ERMITES 2013

S'ha celebrat la 4a edicio de la cursa de les ermites per la festa major de Sant Celoni.
Han participat un total de 238 senys i 276 negres entre humans, gossos, formigues i d,altres especiments.

La sortida

L'arribada


El guanyador, de la cursa d,uns 4 km, ha fet un temps de 15'05", el segon ha arribat a 25" i el tercer a 60" del primer. Les primeres classificades ho han fet amb un temps de 17'31".

Voluntaris per la Cursa de les Ermites 2013

Per a la correcta organització de la Cursa de les Ermites d'aquesta Festa Major es precisen voluntaris per a controlar les cruïlles per on passa la cursa.

Les persones que puguin dedicar una part del seu temps del proper dilluns 9 de setembre al matí a col·laborar es poden adreçar al mail del club casantceloni@gmail.com o posar-se en contacte amb Donato Pacheco o Carles Lombarte a les pistes d'atletisme en horari d'entrenament aquesta setmana.

Caldrà estar el dilluns 9 a la rotonda de Esteve Cardelús amb Passeig de la Rectoria Vella a les 8:30 per poder distribuir els llocs i el temps màxim d'arribada és de 90 minuts.

Cursa de les Ermites 2013. Festa Major de Sant Celoni

El proper dilluns 9-9-2013 a les 9:30 us esperem a la cursa de les Ermites de la festa major de Sant Celoni.

Com cada festa major la cursa, o caminada popular, passarà per les ermites o esglésies del poble: Mare de Deu del Puig, Esglèsia de Sant Martí, Sant Ponç i Sant Martí del Pertegàs. La sortida i arribada serà al passeig de la Rectoria Vella just davant de la biblioteca.

Es tracta d'una cursa oberta a tothom que vulgui i no competitiva. Bé només compta pel corremonts de la festa major i està en joc un punt per la colla que porti més participants fins l'arribada. Els dorsals verds o negres han de portar els dos gomets de control que s'enganxaran en dos punts del recorregut per part de la organització, guanya el punt la colla que tingui més participants amb una diferència de més de 10.


Animeu-vos i recolliu els dorsals, gratis, a la paradeta de Can Ramis totes les tardes!


Escola d'Atletisme 2013-2013


Inici de la temporada 2013-2014

Tecnificació - 2 Setembre de 2013
Escola - 16 Setembre de 2013

Més informació

CAMPIONAT DE CATALUNYA VETERANS 2013

Anna Alvarez, campiona de Catalunya W40 en 400 mll, amb una marca de 1'02"06.
Paula Salgado, campiona de Catalunya W35 en 5000 mll amb una marca de 19'44"36, que és nou record local absolut.
Jaume Berenguer, 4r classificat en 5000 mll, categoria M50, amb una marca de 17'40"97.

Els 10 km d'Olzinelles. Les Fotos

Part de les fotos de la cursa...

El guanyador de la cursa al seu pas pel km 5

Fotos km5 (Sussss) Arrivada (A.Alvarez)

Com podreu comprovar al km 2,5/7,5 les fotos són "codificades" i no tenim al dia la quota...


Festa de Cloenda

Avui s'ha fet la festa de cloenda de l'escola d'atletisme, hem començat amb un interessant concurs de llançament nens contra pares que s'ha resolt de forma clara pels més petits i hem acabat dinant tots junts a les mateixes pistes amb les especialitats que cada un ha portat de casa.

Primer, les fotos...


Fotos (Sussss)  Fotos (D.Tubau)


Els resultats de la competició de llançaments...


PÒDIUM 2013


Podium 2013.
Els reconeguts aquest any han estat aquesta colla d'atletes i alguns que no hi eren per "problemes d'agenda"...

Enhorabona a tots!

Els voluntaris del Km 5


La meravellosa assistència  a mitja cursa als corredors dels 10 km d'Olzinelles va anar a càrrec d'aquest magnífic equip de voluntaris, molt bona feina!

10 km d'Olzinelles

                  


Resultats 2013 de la cursa de 10km

  1     9   Kiko Gordillo                37'23
  2   16   Carles Lombarte            37'39
  3   14   Antonio Bolance            37'53
  4   17   Louise Brown                39'18
  5     3   Jaume Sarreta                39'24
  6     8   Xavi Manso                   39'27
  7   26   Victor Coris                   39'52 
  8   25   Manfred Burkardt          40'40
  9   20   Aleix Martin                   41'50
10   29   Roger Costa                   41'55 
11   11   Guillem Sanchez              42'41
12   36   Paul O'Hare                    43'02
13   24   Alex Groc                       43'10 
14   30   Carles Jimeno                 43'25
15   23   Santi Trujillo                   43'54
16     2   Josep M.Soler                44'19
17   18   Oscar Guallar                  44'48 
18     7   Quique Twose                 45'11
19   31   Joan Pous                        45'31
20   34   David Perez                     45'55
21   27   Susana Lombardo            47'21
22     6   Isabel                               48'24
23   32   Salva Luque                     48'40
24     1   Joan Andreu                     48'41
25     4   Ana Garcia                       49'17
26   15   Maria Anguita                   49'30
27   12   Nuria Bisbal                      54'15
28   13   Ricard Martínez                 54'15
29     5   Santiago Pujol                   54'22
30   22   Pol Burkardt                      57'39
31   28   Rafa Rios                        1h01'08
32   33   Donato Pacheco              1h03'09
33   19   Carme Freire                   1h03'09

6 km

 1          Marçal                           35'15
 2          Oriol                              35'16
 3          Marc                              35'17
 4          Maria                             40'16
 5          Ana Sanchez                  40'16

Resultats parcials
          2,430km         5 km         7,5km         10 km
          Temps             Temps         Temps         Temps
9 Kiko Gordillo 0:09:22 0:19:39 0:28:44 0:37:23
16 Carles Lombarte 0:09:24 0:19:50 0:28:56 0:37:39
14 Antonio Bolance 0:09:28 0:20:15 0:29:09 0:37:53
17 Louise Brown 0:10:07 0:21:10 0:30:36 0:39:18
3 Jaume Sarreta 0:09:28 0:20:31 0:30:08 0:39:24
8 Xavi Manso 0:09:35 0:20:43 0:30:09 0:39:27
26 Víctor Coris 0:09:26 0:20:33 0:30:09 0:39:52
25 Manfred Burkardt 0:10:22 0:22:03 0:31:44 0:40:40
20 Aleix Martín 0:10:00 0:21:29 0:32:08 0:41:50
29 Roger Costa 0:10:25 0:22:05 0:32:18 0:41:55
11 Guillem Sanchez 0:10:44 0:23:09 0:33:18 0:42:41
36 Paul O'Hare 0:10:25 0:22:40 0:33:14 0:43:02
24 Alex Groc 0:10:37 0:22:51 0:33:16 0:43:10
30 Carles Jimeno 0:10:39 0:22:45 0:33:16 0:43:25
23 Santi Trujillo 0:10:38 0:22:44 0:33:27 0:43:54
2 Josep M.Soler 0:11:16 0:23:43 0:34:22 0:44:19
18 Oscar Guallar 0:11:23 0:23:46 0:35:05 0:44:48
7 Quique Twose 0:11:23 0:23:51 0:34:51 0:45:11
31 Joan Pous 0:11:33 0:24:24 0:35:15 0:45:31
34 David Perez 0:10:39 0:23:24 0:35:17 0:45:55
27 Susana Lombardo 0:12:01 0:25:09 0:36:30 0:47:21
6 Isabel 0:11:11 0:26:42 0:37:46 0:48:24
32 Salva Luque 0:11:36 0:25:09 0:37:04 0:48:40
1 Joan Andreu 0:12:21 0:26:02 0:37:36 0:48:41
15 Maria Anguita 0:12:13 0:26:06 0:38:09 0:49:30
12 Nuria Bisbal 0:14:13 0:29:19 0:42:32 0:54:15
13 Ricard Martínez 0:14:13 0:29:19 0:42:32 0:54:15
5 Santiago Pujol 0:12:54 0:29:01 0:41:52 0:54:22
22 Pol Burkardt 0:12:54 0:28:59 0:43:20 0:57:39
28 Rafa Rios 0:16:15 0:32:56 0:45:29 1:01:08
19 Carme Freire 0:15:43 0:32:57 0:48:26 1:03:09
33 Donato Pacheco 0:15:43 0:32:57 0:48:26 1:03:09