Control de Primavera del Baix Montseny. Sant Celoni 19-5-2018


Aquest dissabte a les pistes de Sant Celoni ha tingut lloc el Control de Primavera, organitzat pel CA Baix Montseny, i en el qual ha participat un nombrosa representació del Club d'Atletisme Sant Celoni. Els resultats pel que fa als atletes del nostre club han estat els següents:

60 m.ll.Sub 12Jimenez Sanchez, Carla200710.3_
60 m.ll.Sub 12Oliveras Sanchez, Sitinia200811.0_
60 m.ll.Sub 12Diaz Barbancho, Clara200710.1_
60 m.ll.Sub 10Puigmarti Martinez, Adria201011.7_
60 m.ll.Sub 10Pons Miro, Biel200913.4_
60 m.ll.Sub 10Ledous Mbore, Alias200910.0_
60 m.ll.Sub 10Fugarolas Cañete, Eric200910.2_
60 m.ll.Sub 10Escrig Mayneris, Aniol201014.3_
60 m.ll.Sub 10Alsina Pujals, Arnau201011.9_
60 m.ll.Sub 10Alegre Navarro, Victor200911.3_
60 m.ll.Sub 10Mata Anguita, Laia201010.5_
60 m.ll.Sub 10Marti Fernandez, Maria200911.4_
60 m.ll.Sub 12Dominguez Elck, Joan Lluis200711.2_
60 m.ll.Sub 10Diaz Mercado, Mateo200910.9_
600 m.ll.Sub 12Jimenez Sanchez, Carla20072:24.1_
600 m.ll.Sub 12Oliveras Sanchez, Sitinia20082:25.1_
600 m.ll.Sub 12Diaz Barbancho, Clara20072:17.4_
1.000 m.ll.Sub 16Acacio Rojo, Eloi20043:16.5_
1.000 m.ll.Sub 12Acacio Rojo, Tona20074:32.6_
5.000 m.ll.MasterDiaz Ramirez, Xavier197418:57.2
LlargadaSub 12Dominguez Elck, Joan Lluis20073.08
LlargadaSub 12Gayet Fernandez, Pol20073.62
LlargadaSub 10Alsina Pujals, Arnau20102.44
LlargadaSub 10Diaz Mercado, Mateo20093.41
LlargadaSub 10Escrig Mayneris, Aniol20102.43
LlargadaSub 10Fugarolas Cañete, Eric20092.57
LlargadaSub 10Ledous Mbore, Alias20093.07
LlargadaSub 10Pons Miro, Biel20092.60
LlargadaSub 10Puigmarti Martinez, Adria20102.65
LlargadaSub 12Diaz Barbancho, Clara20073.09
LlargadaSub 10Alegre Navarro, Victor20092.09
LlargadaSub 12Oliveras Sanchez, Sitinia20082.76
AlturaSub 12Dominguez Elck, Joan Lluis20071.05
AlturaSub 12Gayet Fernandez, Pol20071.15


Podeu consultar els resultats oficials aquí

Prèvia Campionat Catalunya Sub 14 i Sub 12. Ascó 19-5-2018


Aquest dissabte a les pistes d'Ascó es va disputar la fase prèvia del campionat de Catalunya per a les categories Sub12 i Sub14, amb molt bons resultats per als atletes del Club d'Atletisme Sant Celoni, amb un total de 17 classificats per a la final de les vint-i-dues proves en que es participava

Sub 14

  80 m.ll.   Roc Jubany Anglada                 11"41   13è   q
150 m.ll.   Núria Marchante Fernandez     20"79     8a   q
1000 m.ll. Mireia Planesas Mir               3'17"94    5a    q
Triple        Erola Capella Arellano              9,00m  13a
                  Roc Jubany Anglada                 9,88m    9è   q
                  Alain Cullell Martínez              9,16m   16è
                  Martí Casals Anglada               SM           
Llargada    David Coris Cobos                    5,05m    1r    q
Martell      Siona Gonzalez Ponsa             32,89m    2a    q
                  Aïna Moron Corbella              27,29m    8a    q
Javelina     Núria Marchante Fernandez    22,10m    8a    q
                  Erola Capella Arellano            21,97m    9a    q
                  Mireia Planesas Mir                 20,69m  12a   q
Disc           Martí Casals Anglada              28,03m    3r    q
                  Roger Cruz Monton                 21,94m   10è  q
                  Alain Cullell Martínez             18,61m   17è
                  Eloi Gordon Moreno                16,41m   20è
Javelina     Eloi Gordon Moreno                24,87m     9è  q

Als quals cal afegir David Coris Cobos classificat directament a la jornada final en 150 m.ll. per tenir la millor marca del ranquing català.

Sub 12

Disc           Pol Morist Martínez                 17,05m     6è   q
Pes             Jan Jubany Anglada                   8,07m     4r   q
Alçada       Jan Jubany Anglada                   1,30m     2n   q


Podeu consultar els resultats  Sub14  i Sub12

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROMOCIO 2018

El passat cap de setmana 12 i 13 de maig es va cel.lebrar a l´estadi Moises LLopart del Prat una nova edició del Campionat de Catalunya de clubs en  categoria de promoció.
la nostra entitat es la primera vegada que aconsegueix tenir representació en totes les categories, cal destacar la actuació del equip sub14 (infantil) masculí i el sub16 (cadet) femení que es varen classificar en una gran 10ª  i 11ª posició respectivament.

classificació:

sub10 femeni  27ªpos.
sub10 masculi 27ºpos.

sub12femeni 31ªpos.
sub12masculi 31ªpos.

sub14femeni 23ªpos
sub14masculi 10ªpos

sub16femeni 11ªpos
sub16 masculi 17ªpos.

enhorabona! a tots els atletes i entrenadors que han fet possible aquesta fita.







Jornada prèvia del Campionat de Catalunya Sub14. Ascó 19-5-2018

El proper dissabte 19 de maig a les pistes d'Ascó es disputarà la fase prèvia del Campionat de Catalunya Sub 14, per part del CA Sant Celoni s'han classificat un total d'onze atletes que participaran en 19 proves:

Roc Jubany Anglada:              80 m.ll. i triple
David Coris Cobos:                150 m.ll. i llargada
Martí Casals Anglada:            Triple i disc
Alain Cullell Martínez:           Triple i disc
Roger Cruz Monton:               Disc
Eloi Gordon Moreno:              Disc i javelina

Núria Marchante Fernandez:  150 m.ll. i javelina
Erola Capella Arellano:          Triple i javelina
Mireia Planesas Mir:               1000 m.ll. i javelina
Siona Gonzalez Ponsa:            Martell
Aina Moron Corbella:             Martell

Podeu consultar la llista complerta d'inscrits aqui i els horaris i ordre de les proves aquí.

2a Jornada Campionat del Vallès. Barberà 12-5-2018

Aquest dissabte 12 de maig s'ha celebrat la 2a jornada del Campionat del Vallès.

 Oriol Madi  1r  i Noel Bolós  3r en 400mll

CA Sant Celoni 2n en 4x400mll

Alguns dels resultats dels atletes del CA Sant Celoni:

400 m.ll. Oriol Madi             47"60      1r    i 2a millor marca espanyola sub23 d'aquesta temporada.
               Noel Bolós             50"12      3r
               Joan Anglada         50"74
               Angel Crespo         57"66

100 m.ll  Oriol Madi             10"99       1r
               Joan Anglada          11"49      5è
               Angel Crespo          11"66      6è
               Marçal Lombarte    12"85

               Aina Barri               12"92      1a
              Marina Ferrer           13"51     5a
              Elia Morist               13"48     4a
              Claudia Molleví       13"64     6a

Pes         Irene Garcia             5,96m    4a

1500mll Victor Coris            4'14"40   5è
             
Llargada Angel Crespo          5,57m    13è
               Marçal Lombarte    4,83m     20è

Javelina  Irene Garcia            15,95m   7a

4x400mll  Angel Crespo
                 Noel Bolós
                 Victor Coris
                 Joan Anglada        3'26"56   2ns

Podeu consultar els resultats aquí

Fotos:         Jaume C.

Vídeos:        100mll F/M    1500mll M      4x400mll M