CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CURSES DE MONTANYA

LOUISE BROWN CAMPIONA DE CATALUNYA ABSOLUTA
MONCADA I REIXAC

El passat dia 24 d´abril es va celebrar el campionat de Catalunya de curses de montanya a Moncada i Reixac coincidin amb la 3ªcursa monte scatano.
l´atleta del C.A.Sant Celoni Louise Brown amb un temps de 50´17" es va proclamar campiona de Catalunya absoluta de curses de montanya.

ENHORABONA!!


JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS MATARÓ 23-4-2016

Aquest dissabte s'ha disputat a les pistes de Mataró la jornada prèvia del Campionat de Catalunya de relleus per a les categories aleví, infantil i cadet.


Els resultats per als equips del CA Sant Celoni han estat els següents:


Aleví masculí 4x60 D.Coris-E.Jordan-P.Crespo-M.Casals 37"4 21e
3x600 R.Jubany-P.Crespo-D.Coris 6'18"6 26è
Aleví femení 4x60 N.Marchante-E.Capella-E.Asensio-M.Planessas 38"8 39è
3x600 N.Marchante-M.Gutierrez-M.Planessas 6'19"5 15è
Infantil masculí 4x80 D.Garcia-P.Casals-M.Gual-C.Gomez 42"2 F
4x200 P.Vilert-P.Cruells-B.Pons-A.Manzanares 2'04"1 31è
Infantil femení 4x80 J.Garcia-E.Lombarte-S.Asensio-N.Marchante 47"4 37è
J.Garcia-A.Homon-M.Iglesias-C.Molleví 49"0 52è
4x200 P.Subirana-B.Rodríguez-E.Morist-C.Jordan 1'58"8 15è
Cadet masculí 4x100 L.Alcayde-P.Burkardt-A.Crespo-V.Coris 49"2 14è F
Cadet femení 4x100 M.Rigat-S.Comajoan-M.Ferrer-A.Barri 53"6 17è F



Vídeos dels equips del CA Sant Celoni (J.Coris)

4 x   60 mll AM
4 x   60 mll AF
3 x 600 mll AM
3 x 600 mll AF
4 x   80 mll IM
4 x   80 mll IF (A)
4 x   80 mll IF (B)
4 x 200 mll IM
4 x 200 mll IF
4 x 100 mll CM
4 x 100 mll CF

PROVES DE CONTROL CAP DE SETMANA

CONTROL CADET . MATARÓ 16-04.

Interessants marques en el control de Mataró .
El relleu 4 x 100 cadet femení format per Sarah Comajoan , Marina Ferrer , Maria Rigat i Aina Barri han batut el récord cadet marcant un registre de 53''9 . El relleu masculi de 4 x 100 ha marcat un registre de 49''6 , els dos equips han donat molt bones sensacions de cara al Campionat de Catalunya de relleus que es disputarà el proper cap de setmana .
Excel.lent registres de : Victor Coris, 39''5  als 300 metres , Pol Burdkart , 5.37 al salt de llargada i els 8.87 de la Sarah Comajoan al llançament de pes  .

RESULTATS :

300 METRES  CADET MASCULI VICTOR CORIS 39''5
LLARGADA  CADET MASCULI POL BURDKART 5.37
CADET MASCULI LLUC ALCAIDE 4.91
CADET MASCULI ANGEL CRESPO 4.61
CADET MASCULI PAU JIMENO 3.56
LLARGADA  CADET FEMENI AINA BARRI 4.76
CADET FEMENI MARIA RIGAT 4.18
CADET FEMENI MARINA FERRER NULS
PES CADET FEMENI SARAH COMAJOAN 8.87
CADET FEMENI IRENE GARCIA 6.62
4 x 100  CADET MASCULI VICTOR CORIS 49''6
POL BURDKART
ANGEL CRESPO
LLUC ALCAIDE
4 x 100 CADET FEMENI AINA BARRI 53''9
MARINA FERRER
SARAH COMAJOAN
MARIA RIGAT

CONTROL CASTELLAR 16-04

Dos récords del club infantils en el control de Castellar .Marcel Gual ha batut el récord del club en els 80 metres tanques  marcant un registre de 13''8 .La Mar Iglesias ha tornat a batre el récord javelina llançant 30.35 metres . 
Cal destacar els excel.lents registres de : Marcel Gual , 19''7 als 150 metres , Diego Garcia , 19''9 als 150 metres .Clàudia Molleví , 20''3 als 150 metres .Paula Subirana , 13''8 als 80 metres tanques .Berta Rodriguez , 27.38 al llançament de javelina i els 10''8 de Núria Marchante als 60 metres tanques . 

RESULTATS 

150 METRES INFANTIL M MARCEL GUAL 19''4
INFANTIL M DIEGO GARCIA 19''9
INFANTIL M CLAUDI GOMEZ 20''4
INFANTIL M ALEX MANZANARES 22''6
INFANTIL M BERNAT PONS 23''5
80 M.T. INFANTIL M MARCEL GUAL 13''8
INFANTIL M CLAUDI GOMEZ 14''4
1000 M.O. INFANTIL M ALEX MANZANARES 3'30''2
INFANTIL M BERNAT PONS 3'48''2
DISC INFANTIL M POL CASALS 17.47
INFANTIL M ORIOL DONAIRE 16.68
JAVELINA INFANTIL M ORIOL DONAIRE 19.88
150 METRES INFANTIL F CLAUDIA MOLLEVI 20''3
CLAUDIA JORDAN 22''2
PAULA SUBIRANA 21''7
80 M.T. INFANTIL F PAULA SUBIRANA 13''8
INFANTIL F CLAUDIA MOLLEVI 15''0
1000 M.O. INFANTIL F CLAUDIA JORDAN 3'36''8
DISC INFANTIL F MAR IGLESIAS 20.97
BERTA RODRIGUEZ 20.86
JULIA ANDREA GARCIA 15.58
ELSA LOMBARTE 13.34
MARTA MARCHANTE 12.70
JAVELINA  INFANTIL F MAR IGLESIAS 30.35
BERTA RODRIGUEZ 27.38
ELSA LOMBARTE 16.20
MARTA MARCHANTE 14.68
ANZHELICA HOMON 14.64
JULIA ANDREA GARCIA 11.68
60 M.T. ALEVI M MARTI CASALS 11''3
EDUARD JORDAN 11''9
LLARGADA ALEVI M MARTI CASALS 3.72
EDUARD JORDAN 3.23
PES  ALEVI M MARTI CASALS 7.65
EDUARD JORDAN 5.70
60 M.T. ALEVI F NURIA MARCHANTE 10''8
LLARGADA ALEVI F NURIA MARCHANTE 3.43
PES  ALEVI F EROLA CAPELLA 5.28

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS CADET-INFANTIL- ALEVI - BENJAMI

EL PRAT DE LLOBREGAT 2-3/04/2016

Aquest cap de setmana s’ha disputat el Campionat de Catalunya de clubs en categories de promoció .Competien  6 equips del nostre club , alevi masculí i femení , infantil masculí i femení , cadet masculí i femení .
Hi ha hagut un gran  nivell de marques , s’han batut 4 récords del club en categoría infantil  , Marcel Gual ha saltat 1.60 metres en salt d’alçada .Paula Subirana ha batut els récords de 80 tanques amb 13’’88 s i el 220 tanques amb 35’’31 s i finalment Mar Iglesias ha batut el récord de llançament de javelina amb 29.03 metres .
A part d’aquests 4 records hi ha hagut excel.lents registres com els 1’30’’05 de Victor Coris als 600 metres , els 13’’13 d’Aina Barri als 100 metres , els 4.87 de Clàudia Mollevi al salt de llargada , els 34’’06 del Claudi Gómez als 220 tanques , els 49’’90 del relleu 4x100 masculi  , els 55’’10 del 4 x 100 femeni i els 1’59’’72 de la Mireia Planesas als 600 metres .

A part d’aquests grans registres, també  es varen aconseguir un grapat de marques mínimes per participar als Campionats de Catalunya .

ALBUM COMPLET FOTOS  ( D.TUBAU )
























RESULTATS : 

60 metres alevi masculi  Eduard Jordan 10''17
600 metres alevi masculi  David Coris 2'01''09
60 m.t. alevi masculi  Pablo Crespo 12''85
salt de llargada alevi masculi  Marti Casals 1'06''12
salt alçada alevi masculi  Roc Jubany 1.10
pes alevi masculi  Marçal Garcia 3.68
relleus 4 x 60 alevi masculi  Marti Casals 38''6
alevi masculi  Eduard Jordan
alevi masculi  Marçal Garcia
alevi masculi  Max Ramis
posicio final  28ens


60 metres

alevi femeni 

Nuria Marchante

9''58
600 metres alevi femeni  Mireia Planesas 1'59''72
salt alçada alevi femeni  Erola Capella 1.10
pes alevi femeni  Eva Asensio  4.48
relleus 4 x 60 alevi femeni  Eva Asensio  39''19
alevi femeni  Erola Capella
alevi femeni  Nuria Marchante
alevi femeni  Mireia Planesas
posicio final  32enes


80 metres


infantil masculi


Pol Casals


11''62
150 metres infantil masculi Marcel Gual 20''50
600 metres infantil masculi Alex Manzanares 1'47''56
1000 metres infantil masculi nil Domenech 3'46''07
3000 metres infantil masculi Eloi Acacio  11'35''12
3000 m.m. infantil masculi Bernat Pons 18'08''42
80 m.t. infantil masculi Claudi Gomez 14''96
220 m.t. infantil masculi Claudi Gomez 34''06
salt de llargada infantil masculi Diego Garcia 4.36
salt alçada infantil masculi Marcel Gual 1.60
perxa infantil masculi Jan soler 1.80
triple salt infantil masculi Pol Casals nuls
pes infantil masculi Patrick Bravo 5.93
disc infantil masculi Oriol Donaire 16.71
martell infantil masculi Pol Cruells 16.87
javelina infantil masculi Diego Garcia 24.48
relleus 4 x 200 infantil masculi Eloi Acacio  2'12''74
infantil masculi IU Palau
infantil masculi Alex Manzanares
infantil masculi Pol Vilert
posicio final 11è


80 metres


infantil femeni 


Anzhelica Homon


12''27
150 metres infantil femeni  Julia Garcia 23''34
600 metres infantil femeni  Julia Andrea Garcia 2'12''70
1000 metres infantil femeni  Berta Rodriguez 4'21''04
3000 m.m. infantil femeni  Marta Marchante 19'33''89
80 m.t. infantil femeni  Paula Subirana 13''88
220 m.t. infantil femeni  Paula Subirana 35''31
1000 m.o. infantil femeni  Claudia Jordan 3'36'92
salt de llargada infantil femeni  Claudia Mollevi 4.87
salt alçada infantil femeni  Elia Morist 1.20
perxa infantil femeni  Mar Iglesias 1.30
triple salt infantil femeni  Elia Morist 9.20
pes infantil femeni  Elsa Lombarte 5.44
disc infantil femeni  Berta Rodriguez 20.56
martell infantil femeni  Sara Asensio 22.77
javelina infantil femeni  Mar Iglesias 29.03
relleus 4 x 80 infantil femeni  Julia Garcia 47.73
infantil femeni  Julia Andrea Garcia
infantil femeni  Anzhelica Homon
infantil femeni  Claudia Mollevi
relleus 4 x 200 infantil femeni  Claudia Jordan 2'13''10
infantil femeni  Marta Marchante
infantil femeni  Berta Rodriguez
infantil femeni  Elsa Lombarte

posicio final  10enes


100 metres cadet masculi  Angel Crespo 12''92
300 metres cadet masculi  Pau Jimeno 58''70
600 metres cadet masculi  Victor Coris 1'30''05
salt de llargada cadet masculi  Pol Burdkart 5.04
salt alçada cadet masculi  Marçal Lombarte NULS
triple salt cadet masculi  Lluc Alcayde 10.04
pes cadet masculi  Joel Cotet 6.04
martell cadet masculi  Joel Cotet 22.93
disc cadet masculi  Pau Jimeno 10.92
javelina cadet masculi  Marçal Lombarte 26.87
relleus 4 x 100 cadet masculi  Victor Coris 49''90
cadet masculi  Pol Burdkart
cadet masculi  Angel Crespo
cadet masculi  Lluc Alcayde
posicio final  21 ens





100 metres cadet femeni  Aina Barri 13''13
300 metres cadet femeni  Paula Gervilla 49''78
salt de llargada cadet femeni  Marina Ferrer 4.23
triple salt cadet femeni  Maria Rigat 9,04
martell cadet femeni  Irene Garcia 22.44
disc cadet femeni  Irene Garcia 17.72
relleus 4 x 100 cadet femeni  Aina Barri 55''10
cadet femeni  Marina Ferrer
cadet femeni  Maria Rigat
cadet femeni  Paula Gervilla
posicio final  24 enes