Campionat del Vallès

Els propasats dies 19 i 26 d´octubre es varen celebrar els campionats del Valles a Barbera de Vallès on els atletes celonis varen fer els següents resultants.

En categoria masculina:

100m.ll
Alejandro Gonzalez 12”1
Nil cortiles 12”4
Joshua losio 12”5
David Bartolome 13”1
Nil Vizcaino 13”5

Llargada.
Alejandro Gonzalez 4.50
Joshua losio 4.62
David Bartolomé 4.99
Nil Vizcaino 4.74

400 m.ll
Nil Cortiles 58”0
Santi Trujillo 59”9

En categoría femenina:

100 m.ll
Fanta Cise 13”1 4ª class.
Aina Berenguer 13”6 7ª class.

Pes.
Anna Alvarez 8.06 6ª class.

javalina
Anna Alvarez 27.41 2ª class

100 m.tanques.
Anna Alvarez 18”4 3ª class

Fotos 1a Jornada per Salva Pou 

41è Cros de Santa Coloma de Farners 2-11-2014

El diumenge 2 de novembre torna el Circuit Gironí de Cros amb el 41è Cros de Santa Coloma de Farners. Les proves comencen a les 9:30 amb la cursa dels cadets i s'acabaran a quarts de dues amb els més petits. Aquest any el circuit és diferent dels anteriors i en les curses amb més participació no hi haurà tantes aglomeracions com abans.

Com cada any el dorsal de la primera prova s'ha de guardar per les següents, sempre és el mateix, i per a les categories de promoció hi ha medalles fins als 10 primers. El circuit té a més una classificació conjunta de totes les proves, fins a 11, en la que es compten els resultats de les 5 millors i el premi per als tres primers de cada categoria és un desplaçament al Cros d'Andorra que es celebra el mes de març del 2015.



HORACATEGORIAANY METRES 
VOLTES
 9:30
CADET MASCULI
00/01
3.120
 1 M + 1 G
9:45

JUVENIL MASCULÍ

1998/99
3.650
1P+1M + 1 G
10:00
JUNIOR MASCULÍ
1996/97
5.020
1M + 2 G
10:20
VETERANS A
VETERANS B

VETERANS C

35 a 44 anys
45 a 54 anys
55 o més
5.020
5.020
5.020
1M + 2 G
1M + 2 G
1M + 2 G
10:45
CADET FEMENÍ
00/01
1.750
1P + 1 M
10:55
JUVENIL FEMENÍ
1998/99
2.560
1P+ 1 G
   11:10
JUNIOR FEMENÍ
PROMESA FEMENÍ
SENIOR FEMENÍ
VETERANES A
VETERANES B
1996/97
1993/94/95
1992 i anteriors
35 a 44 anys
45 o més
4.210
4.210
4.210
4.210
4.210
2M + 1 G
 2M + 1 G
 2M + 1 G
 2M + 1 G
 2M + 1 G
11:30
Lliurament de premis
11:35
PROMESA MASCULÍ
SENIOR MASCULÍ
1993/94/95
1992 i anteriors
8.820
8.820
 1M + 4 G
  1M + 4 G
12:10
INFANTIL FEMENÍ
2002/03
1.220
  1 M
12:20
INFANTIL MASCULÍ
2002/03
1.750
  1P + 1 M
12:35
ALEVÍ FEMENÍ
2004/05
1.220
1 M
12:45
ALEVI MASCULÍ
2004/05
1.220
 1 M
12:55
BENJAMI FEMENÍ
2006/07
1.220
1 M
13:05
BENJAMI MASCULÍ
2006/07
1.220
1 M
13:15
PREBENJAMI FEMENÍ
2008/09
660
1 P
13:20
PREBENJAMI MASCULÍ
2008/09
660
1 P
13:25
P3 i P4
2010 i posteriors
130
RECTA SORTIDA
13:30
Lliurament de premis








































Trail Femsui 2014 Sant Antoni de Vilamajor 19-10-2014

Aquest diumenge 19-10-2014 a Sant Antoni de Vilamajor s'ha corregut la Trail Femsui 2014, en les categories mini èxit de dos atletes del CASC, guanyadors de les seves curses:

Sergi Vilert Bertran   - Categoria Els Isards (atletes nascuts el 2005 i 2006)
Pol Vilert Bertran     -  Categoria Els Llops (atletes nascuts el 2003 i 2004)


FINAL TROFEU DE PROMOCIÓ 2014

Amb la quarta jornada disputada a Manresa el passat 18-10-2014 ha finalitzat el Trofeu de Promoció organitzat per la Federació Catalana d'Atletisme aquest any. Els atletes del Club d'Atletisme Sant Celoni han tingut una meritòria actuació i han assolit la 8a plaça final amb un total de 51 punts. A destacar que la mitjana de punts ha estat de 2,21 punts per prova disputada ja que només s'ha participat en 23 proves.

En total s'han obtingut 10 medalles, cinc d'or, quatre d'argent i una de bronze, així com 4 quarts llocs i dos sisens.

La participació ha estat la següent

Víctor Coris Cobos 3000 m.ll I.M. 10'59" 1r
Claudi Gomez Altés Alçada A.M. 1,45m 1r
Claudi Gomez Altés 60 m.ll. A.M. 8"9 1r
Claudi Gomez Altés Llargada A.M. 4,53m 1r
Pol Morist Martínez 60 m.ll. P.B.M 12"3 1r
Berta Rodríguez Recolons Disc A.F. 18,24m 1a
Víctor Coris Cobos 600 m.ll. I.M. 1'33"4 2n
Víctor Coris Cobos 1000 m.ll. I.M 3'04"3 2n
Víctor Coris Cobos Alçada I.M. 1,46m 2n
Claudia Molleví Fernandez Llargada A.F. 4,12m 2n
Víctor Coris Cobos Disc I.M. 30,43m 3r
David Coris Cobos Alçada B.M. 1,00m 4r
Víctor Coris Cobos Llargada I.M. 4,60m 4r
Claudi Gomez Altés Pes A.M. 9,13m 4r
Bernat Pons Miró 2000 m.m. A.M. 13'00"3 4r
Víctor Coris Cobos 220 m.t. I.M. 35"8
David Coris Cobos Llargada B.M. 2.97m
Víctor Coris Cobos Pes I.M. 8,41m 10è
David Coris Cobos 60 m.ll. B.M. 10"6 11è
David Coris Cobos 1000 m.ll B.M. 4'28"8 12è
Elia Morist Martínez Alçada A.F 1,00m 16a
Elsa Lombarte Rocas Llargada A.F. 3,07m 22a
Paula Subirana Tubau 60 m.t. A.F 11"5 23a
Elia Morist Martínez 60 m.t. A.F 12"2 32a

1a Jornada El Prat 13-9-2014




















Resultats   Fotos fetes per Jaume Coris   Fotos fetes per Salva Pou

2a Jornada Mataró 27-9-2014


Resultats   Fotos fetes per Salva Pou

3a Jornada El Prat 4-10-2014


Resultats     Fotos fetes per Jaume Coris     Fotos fetes per Salva Pou

4a Jornada Manresa 18-10-2014



Resultats     Fotos fetes per Jaume Coris   Fotos fetes per Salva Pou
                    Vídeo 60 m.ll.  (Sussss)   Vídeo 600 m.ll. (Sussss)

Classificació final per equips

Calendari del CIRCUIT GIRONI DE CROS 2014-2015

El Consell Comarcal de la Selva ja ha fet públic el calendari del:


Circuit Gironí de Cros – XXIII Gran Premi de Cros Consell Comarcal de La Selva – X Trofeu Diputació de Girona.

Copiem i enganxem les jornades d'aquest circuit:
  
Prova
Data
41è Cros de Santa Coloma
02.11.14
32è Cros de Sant Hilari Sacalm
09.11.14
17è Cros Ciutat de Girona
16.11.14
14è Cros Vila de Salt
23.11.14
19è Cros d’Olot
30.11.14
20è Cros de Malgrat
08.12.14
21è Cros de Riudellots de la Selva
14.12.14
13è Cros de Banyoles
21.12.14
2n Cros de Maçanet de la Selva
11.01.15
26è Cros de Vidreres
25.01.15
30è Cros de Caldes de Malavella
01.02.15


L'enllaç directe a la web és aquest, on trobareu tota la informació.

3a JORNADA TROFEU DE PROMOCIÓ. EL PRAT DE LLOBREGAT 4-10-2014

Aquest dissabte a les pistes del Prat de Llobregat la tercera jornada del Trofeu de Promoció organitzat per la Federació Catalana d'Atletisme i adreçat a les categories benjamí, aleví, infantil i cadet.

Podeu consultar horaris i proves aquí