CAMPIONAT DE CATALUNYA VETERANS 2013

Anna Alvarez, campiona de Catalunya W40 en 400 mll, amb una marca de 1'02"06.
Paula Salgado, campiona de Catalunya W35 en 5000 mll amb una marca de 19'44"36, que és nou record local absolut.
Jaume Berenguer, 4r classificat en 5000 mll, categoria M50, amb una marca de 17'40"97.

Els 10 km d'Olzinelles. Les Fotos

Part de les fotos de la cursa...

El guanyador de la cursa al seu pas pel km 5

Fotos km5 (Sussss) Arrivada (A.Alvarez)

Com podreu comprovar al km 2,5/7,5 les fotos són "codificades" i no tenim al dia la quota...


Festa de Cloenda

Avui s'ha fet la festa de cloenda de l'escola d'atletisme, hem començat amb un interessant concurs de llançament nens contra pares que s'ha resolt de forma clara pels més petits i hem acabat dinant tots junts a les mateixes pistes amb les especialitats que cada un ha portat de casa.

Primer, les fotos...


Fotos (Sussss)  Fotos (D.Tubau)


Els resultats de la competició de llançaments...


PÒDIUM 2013


Podium 2013.
Els reconeguts aquest any han estat aquesta colla d'atletes i alguns que no hi eren per "problemes d'agenda"...

Enhorabona a tots!

Els voluntaris del Km 5


La meravellosa assistència  a mitja cursa als corredors dels 10 km d'Olzinelles va anar a càrrec d'aquest magnífic equip de voluntaris, molt bona feina!

10 km d'Olzinelles

                  


Resultats 2013 de la cursa de 10km

  1     9   Kiko Gordillo                37'23
  2   16   Carles Lombarte            37'39
  3   14   Antonio Bolance            37'53
  4   17   Louise Brown                39'18
  5     3   Jaume Sarreta                39'24
  6     8   Xavi Manso                   39'27
  7   26   Victor Coris                   39'52 
  8   25   Manfred Burkardt          40'40
  9   20   Aleix Martin                   41'50
10   29   Roger Costa                   41'55 
11   11   Guillem Sanchez              42'41
12   36   Paul O'Hare                    43'02
13   24   Alex Groc                       43'10 
14   30   Carles Jimeno                 43'25
15   23   Santi Trujillo                   43'54
16     2   Josep M.Soler                44'19
17   18   Oscar Guallar                  44'48 
18     7   Quique Twose                 45'11
19   31   Joan Pous                        45'31
20   34   David Perez                     45'55
21   27   Susana Lombardo            47'21
22     6   Isabel                               48'24
23   32   Salva Luque                     48'40
24     1   Joan Andreu                     48'41
25     4   Ana Garcia                       49'17
26   15   Maria Anguita                   49'30
27   12   Nuria Bisbal                      54'15
28   13   Ricard Martínez                 54'15
29     5   Santiago Pujol                   54'22
30   22   Pol Burkardt                      57'39
31   28   Rafa Rios                        1h01'08
32   33   Donato Pacheco              1h03'09
33   19   Carme Freire                   1h03'09

6 km

 1          Marçal                           35'15
 2          Oriol                              35'16
 3          Marc                              35'17
 4          Maria                             40'16
 5          Ana Sanchez                  40'16

Resultats parcials
          2,430km         5 km         7,5km         10 km
          Temps             Temps         Temps         Temps
9 Kiko Gordillo 0:09:22 0:19:39 0:28:44 0:37:23
16 Carles Lombarte 0:09:24 0:19:50 0:28:56 0:37:39
14 Antonio Bolance 0:09:28 0:20:15 0:29:09 0:37:53
17 Louise Brown 0:10:07 0:21:10 0:30:36 0:39:18
3 Jaume Sarreta 0:09:28 0:20:31 0:30:08 0:39:24
8 Xavi Manso 0:09:35 0:20:43 0:30:09 0:39:27
26 Víctor Coris 0:09:26 0:20:33 0:30:09 0:39:52
25 Manfred Burkardt 0:10:22 0:22:03 0:31:44 0:40:40
20 Aleix Martín 0:10:00 0:21:29 0:32:08 0:41:50
29 Roger Costa 0:10:25 0:22:05 0:32:18 0:41:55
11 Guillem Sanchez 0:10:44 0:23:09 0:33:18 0:42:41
36 Paul O'Hare 0:10:25 0:22:40 0:33:14 0:43:02
24 Alex Groc 0:10:37 0:22:51 0:33:16 0:43:10
30 Carles Jimeno 0:10:39 0:22:45 0:33:16 0:43:25
23 Santi Trujillo 0:10:38 0:22:44 0:33:27 0:43:54
2 Josep M.Soler 0:11:16 0:23:43 0:34:22 0:44:19
18 Oscar Guallar 0:11:23 0:23:46 0:35:05 0:44:48
7 Quique Twose 0:11:23 0:23:51 0:34:51 0:45:11
31 Joan Pous 0:11:33 0:24:24 0:35:15 0:45:31
34 David Perez 0:10:39 0:23:24 0:35:17 0:45:55
27 Susana Lombardo 0:12:01 0:25:09 0:36:30 0:47:21
6 Isabel 0:11:11 0:26:42 0:37:46 0:48:24
32 Salva Luque 0:11:36 0:25:09 0:37:04 0:48:40
1 Joan Andreu 0:12:21 0:26:02 0:37:36 0:48:41
15 Maria Anguita 0:12:13 0:26:06 0:38:09 0:49:30
12 Nuria Bisbal 0:14:13 0:29:19 0:42:32 0:54:15
13 Ricard Martínez 0:14:13 0:29:19 0:42:32 0:54:15
5 Santiago Pujol 0:12:54 0:29:01 0:41:52 0:54:22
22 Pol Burkardt 0:12:54 0:28:59 0:43:20 0:57:39
28 Rafa Rios 0:16:15 0:32:56 0:45:29 1:01:08
19 Carme Freire 0:15:43 0:32:57 0:48:26 1:03:09
33 Donato Pacheco 0:15:43 0:32:57 0:48:26 1:03:09


Els 10 km d'Olzinelles 20-6-2013

                                              10 9 8 7 6 5 4 2 1 0


Com cada any, un grup d'amics de l'atletisme es trobaran a l'inici de la carretera d'Olzinelles (km 0) per pujar i baixar fins el km 5.

Tots els que volgueu hi sereu benvinguts, només cal ser al punt de trobada abans de les 19:30 del proper dijous 20 de juny.

A més com que ens agrada ser competitius comptarem el temps dels participants i en acabar anirem a les pistes d'atletisme on després de una bona dutxa soparem. Cada persona pot portar el que vulgui, però per evitar tenir "amanida de pasta" per 40 persones i no tenir rés per beure aniria bé que tothom interessat a venir i col·laborar ho digui enviant un mail a l'adreça del club amb el seu nom i el que podria portar.

També fan falta voluntaris per "organitzar" la cosa: fotos, temps intermedis, vídeo  etc.

Premis als primers de cada cada categoria (masculí-femení) i als primers en passar pel kilòmetre 1.

Animeu-vos! Només són 10 kilòmetres! 

Els guanyadors d'edicions anteriors:

2012     Mohamed Ben Hmbarka        Paqui Lombardo
2011     Mohamed Ben Hmbarka        Anna Alvarez
2010     Ramon Senar                       Louise Brown
2009     Ramon Senar                       Susana L.
2008     Ramon Senar                       Louise Brown





FINAL DE CURS

El proper 21 de juny és l'últim dia de l'escola d'atletisme aquesta temporada, per a celebrar-ho com cal el dissabte 22 de juny farem una festa de cloenda a les mateixes pistes d'atletisme de Sant Celoni.

A partir de les 11 del matí farem una sèrie d'activitats esportives/festives amb participació de tothom. En acabar dinarem tots a l'ombra dels arbres.

Com que la cosa està com està el dinar el portem nosaltres mateixos, és a dir cada persona o familiar porta alguna cosa, si en fa de més millor així ho podrem tastar tots. Per poder fer previsions us agrairem que confirmeu la vostra assistència al dinar amb un mail a l'adreça del club: casantceloni@gmail.com.


Resultats jornada de tarda al Campionat de Catalunya de promoció

Per la tarda del 15-6-2013 encara es van disputar força proves del campionat amb participació d'atletes del CA Sant Celoni que varen obtenir bones posicions en les classificacions:

Sarah Comajoan:      7a en llançament de pes amb 6,35m
Joel Cotet:                9è en llançament de pes amb 7,57m
Victor Coris:             4r en 600 mll amb un temps de 1'38"92
Marina Ferrer:          6a en llançament de pilota amb 21,72m
Victor Coris:            6è en llançament de disc amb 25,21m
Pol Burkardt:          11è en llançament de disc amb 21,40m


Resultats matí Campionat Catalunya

Resultats dels atletes del CA Sant Celoni a la jornada de matí del campionat de Catalunya:

Marti Casals  3,23m a llargada (13è)
Marina Ferrer 9"33 a 60mll
Sarah Comajoan 9"80 a 60mll
Marçal Lombarte 19,34 a disc (4r)
Mauro Valls 16,80 a disc (9)
Pau Jimeno 16,25 a disc (12)
Joel Cotet 16,03 a disc (14)
Alex Manzanares 11,28 a disc (20)
Pol Casals 9"27 a 60mll
Claudi Gomez 1,33 alçada (4r)
Marcel Gual 1,21 alçada (9e)
Claudi Gomez 3,68 a llargada (14)

Felicitats a tots! I bona sort els que competeixin per la tarda!

Campionat de Catalunya Infantil, Aleví i Benjamí. Tarragona 15-6-2013

Demà dissabte, 15-6-2013, es disputa a Tarragona el Campionat de Catalunya en les categories infantil, aleví i benjamí, per part del CA Sant Celoni participaran un total de 13 atletes en 19 proves. Les proves començaran a les 10:00 del matí i s'allargaran durant tota la jornada fins el tard.

Els representants del CA Sant Celoni són els següents:

- Pol Burkardt
- Martí Casals 
- Sarah Comajoan
- Victor Coris 
- Joel Cotet 
- Marina Ferrer
- Claudi Gómez
- Marcel Gual 
- Pau Jimeno
- Marçal Lombarte 
- Alex Manzanares 
- Paula Subirana
- Mauro Valls

Molta sort a tots!!!

Podeu consultar els horaris i les normes tècniques.







Campionat de Catalunya: benjamí, aleví i infantil


Aquest dissabte 15-6-2013 es disputa a Tarragona el Campionat de Catalunya per a les categories benjamí, aleví i infantil, podeu comprovar els horaris en la columna de l'esquerra d'aquesta pàgina o a la web de la Federació.

Reviseu els horaris el dia abans, això pot canviar encara a causa de la gran quantitat d'atletes classificats per causa de la pluja i la necessitat d'ajustar els horaris.

Fase prèvia Campionats de Catalunya de promoció

Després de que calgués anul·lar la jornada de matí del dissabte 8, el treball extraordinari realitzat pels organitzadors de la prova i voluntaris d'altres clubs va permetre posar en condicions la pista per a la resta de cap de setmana, el millor dels agraïments per ells!!!



Benjamins       Normes     Horaris     Atletes admesos   RESULTATS

Alevins       Normes     Horaris     Atletes admesos    RESULTATS

Infantils       Normes     Horaris     Atletes admesos   RESULTATS

Cadets       Normes     Horaris     Atletes admesos    RESULTATS

Pel que fa a la participació del Club Atletisme Sant Celoni els resultats s'han de qualificar de molt bons ja que el nombre de qualificats per a les finals del proper cap de setmana supera les expectatives, tot i considerant la suspensió de la jornada de dissabte al matí.

En CADET masculí Joel Rovira va participar en llançament de javelina on va assolir la 13a posició, a pocs centímetres de la classificació per la final, amb una marca de 29,20m.

En BENJAMÍ masculí, les coses no van anar tant bé però els nois s'ho van passar d'allò més bé: en Martí Casals es va classificar per la final de llargada a l'estar inutilitzable el fossat i es va quedar en 0,96m en salt d'alçada, en els 1000mll en Taher Diao, amb un temps de 3'55"35, i en David Coris, amb 4'08"58, tampoc varen poder classificar-se per la final.

En INFANTIL masculí en Pol Burkardt i en Victor Coris es van classificar per la final de llançament de disc amb unes marques de 23,69m i 22,87m respectivament; en Pol Burkardt també participar en la prova de javelina on no es va poder classificar per la final amb una marca de 16,01m; per la seva banda en Victor Coris va passar directament a la final a causa de l'anul·lació de la prova de 600mll a causa de la pluja.

En categoria ALEVÍ la participació ha estat molt nombrosa, la Sarah Comajoan i en Joel Cotet s'han classificat en llançament de pes amb unes marques de 6,52m i 6,64m; la Marina Ferrer s'ha classificat en llançament de pilota amb una marca de 25,61m i en Pol Vilert no es va poder classificar en 2000mll amb una marca de 7'39"63. La resta de participants es van veure afectats per la suspensió i passen a la jornada final: Claudi Gómez i Marcel Gual en salt d'alçada, Claudi Gómez i Marçal Lombarte en salt de llargada, Marçal Lombarte, Mauro Valls, Pau Jimeno, Alex Manzanares i Joel Cotet en llançament de disc, Marina Ferrer i Sarah Comajoan en 60m.ll. i Paula Subirana en salt d'alçada.

Recordeu que les finals són el proper cap de setmana, el dissabte 15 de juny a Tarragona, els horaris es poden consultar a la web de la federació www.fcatletisme.cat on molt probablement s'aniran actualitzant per tal d'adaptar-los a la nombrosa participació.



Heptatló Juvenil Femení i control a Sant Celoni 8/9-6-2013

Aquest cap de setmana s'ha disputat a les pistes de Sant Celoni un control d'heptatló en la categoria juvenil femení.


Després de les set proves del programa el resultat final per punts ha estat el següent:



1a Gloria Cabrera Borotau       3649 punts
2a Anna Casabó Oliveras         3187 punts
3a Alba Thió Pera                    2333 punts


1a Jornada Heptatló Sant Celoni

Un cop disputada la primera jornada els resultats de les proves per ordre de realització de l'heptatló juvenil femení que es fa a les pistes de Sant Celoni és la següent:

Gloria Cabrera Borotau      16"34    1,47m     8,49m    28"19
Anna Casabó Oliveras       17"92     1,35m     7,73m    27"96
Alba Thió Pera                   20"74    1,41m     7,09m    30"30
Neus Vendrell Maso          20"13     1,26m     6,81m    29"46
Judith Casals Cisa              16"00    -------------------------

Molt bona sort a la segona jornada

Control a Sant Celoni. Heptatló juvenil femení 8/9-6-2013


El club Atletisme Sant Celoni amb el vist-i-plau de la Federació Catalana d’Atletisme organitza dues jornades de proves de control els dies 8 i 9 de juny a l’estadi Municipal d’atletisme de Sant Celoni 

En la prova de l’heptatló només podran participar les atletes de la categoría juvenil femení.

Les inscripcions s’han de fer enviant un e-mail a l’adreça casantceloni@gmail.com on hi consti:

nom , cognoms , club  , categoria , marca i nº de llicència 

La data màxima per fer la inscripció serà el dijous 6 de juny .

Per cobrir despeses d’organització es cobraran 3 euros per prova i 6 euros  per l’heptatló

HORARI : 

DISSABTE  8/06
  
16:00                                     100 m.t. heptatló   
17:00        100 m.ll. M             Alçada heptatló   
18:00        200 m.ll. F             Pes heptatló   
19:00                                     200 m.ll. heptatló  
  
DIUMENGE  9/06   
16:00                             Llargada heptatló   
17:00  200 m.ll. M             Javelina heptatló   
18:00                                     800 m.ll. heptatló   
18:30         400 m.ll. M/F   
19:00         800 m.ll. M  

Cronometratge elèctric


Horari i proves

Èxit del CA Sant Celoni al Campionat de Catalunya juvenil

En el campionat de Catalunya juvenil disputat aquest cap de setmana a les pistes d'Igualada els resultats dels atletes del CA Sant Celoni han estat excel·lents.

L'Oriol Madí s'ha proclamat campió de Catalunya en les proves de 100 metres llisos i 200 metres llisos, amb unes marques de 11"31 i 22"49 respectivament.

Per la seva banda l'Eduard Navarro ha quedat en una meritòria 5a posició en la final de 100 metres llisos amb una marca de 11"71.

Pel que fa a les noies l'Aina Berenguer ha assolit una marca de 1'04"89 en les semifinals sense poder passar a la final.

La Gloria Cabrera ha fet un registre de 16"70 a les semifinals de 100 metres tanques i de 1,50m en la final de salt d'alçada on ha quedat en 7a posició. En la prova de salt de llargada no ha pogut fer cap salt vàlid.