Sant Silvestre Popular Lloret de Mar 31-12-2011

Avui s'ha celebrat a Lloret de Mar la cursa Sant Silvestre popular.

L'atleta del Club d'Atletisme Sant Celoni Claudi Gomez s'ha classificat en primer lloc en la categoria benjamí masculí sobre una distància de 600m.

Més fotos!!!

Hem afegit enllaços a fotos d'altres organitzacions referides a:

Sant Silvestre Riudellotenca 2011
(fotos organització, les  78, 79, 80, 81, 84, 85, 86, 95, 96, 97, 100, 105, 181, 182, 183, 184, 342, 416 i 417 amb atletes del Sant Celoni)

Control cadet en pista coberta 10-12-2011
(Fotos de J.Sebastià, la foto 41 amb atletes del Sant Celoni)
(Fotos de J.J.Vico, les fotos 68, 69, 123, 164, 168 a 170, 180, 190 a 193, 220, 221, 270, 271, 273, 280 a 281, 322, 323, 520, 575 i 587 amb atletes del Sant Celoni)

Assemblea de socis del Club d'Atletisme Sant Celoni

El dia 28 de desembre de 2011 a les 19:00 es celebrarà a la sala d'actes de la Rectoria Vella l'assemblea de socis del Club d'Atletisme Sant Celoni.
 
Recordeu:
 
Dia:     28 de desembre de 2011
Hora:   19:00 (les set de la tarda)
Lloc:    Sala d'actes de la Rectoria Vella. Sant Celoni

Sant Silvestre Riudellotenca 2011


Podeu veure un vídeo i fotos en els enllaços de la columa dreta.

En l'enllaç a les fotos fetes per l'organització de la prova hem detectat atletes del Club d'Atletisme Sant Celoni en les següents fotos: 78,79,80,81,84,85,86,95,96,97,100,105,181,182,183,184,342,416 i 417. Com que hi ha unes 587 fotos i no tothom portava la samarreta del club agrairem que si algú troba més gent ens ho faci saber.

Classificació Cursa Infantil  9 a 12 anys (1000m)
1r Víctor Coris Cobos

192è Joan Salvanyà Turon           00:29:35
319è Manel Orihuela Diaz           00:32:28
322è Antoni Salichs Oliveras       00:32:31
351è Andres Fernandez Calle    00:33:26
412è Josep Maria Ruiz Gallardo                00:34:52
414è Lluis Planas Castañer          00:34:55
423è Donato Sorroche Antolin  00:35:17
469è Manel Morales Carrasco   00:36:42
497è Albert Ardevol Casanovas                00:37:55
598ª Pili Martinez Diaz                  00:43:21

260è Víctor Coris Cobos               00:31:32(*)

(*) En Víctor Coris participava sense “xip”, el temps i posició s’ha calculat en base als corredors que han arribat al seu costat, per això als resultats oficials no hi és... A més si hi ha algú més del Sant Celoni que hagi participat que ens ho digui, que l'apuntarem als resultats.

Classificació Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de Cros 22-12-2011

Classificació Circuit Gironí de Cros. Gran Premi Consell Comarcal de la Selva
OFICIAL!!! Actualitzada a 22-12-2011


Podeu consultar les llistes detallades de resultats aquí
Podeu veure els resultats dels primers classificats per categories aquí

Prebenjamí Femení
8ª        Monica Barcardi Leon                       39p

Prebenjamí Masculí
 2n       David Coris Cobos                            70p.
 4r        Martí Casals Anglada                        62p
 6è       Ferran Alcazar Fontanet                    56p
 7è       Sergi Vilert Bertran                            53p
29è      Jan Vela Riera                                   15p
44è      Jan Perez Alvarez                               8p

Benjamí Femení
46ª      Leia Tomas Puig                                  4p

Benjamí Masculí
2n        Claudi Gomez Altes                           74p
4r         Pol Vilert Bertran                               67p
16è      Pol Casals Anglada                           33p
63è      Taher Diao Carmona                           3p
77è      Joan Matia                                           1p
110è    Roc Trujillo Garcia                               0p
113è    Yannik Staliffer Prats                          0p

Aleví Femení
66ª      Marta Alcazar Fontanet                       1p
172ª    Ansel Diao Carmona                           0p

Aleví Masculí
1r         Víctor Coris Cobos                             105p
23è      Eric Bacardi Leon                                16p

Infantil Femení
177ª    Victoria Vilert Bertran

Infantil Masculí
68è      Pau Espinas Esposito                        1p
97è      Miquel Lechuga Sanz                        0p
98è      Joan Lechuga Sanz                           0p
99è      David Bartolomé Catala                    0p

Cadet Femení
35ª      Sandra Baronat Garriga                    15p
44ª      Aina Berenguer Torres                      11p
76ª      Gloria Cabrera Borotau                       0p

Cadet Masculí
74è      Alvar Garcia Lopez                            2p

Juvenil Masculí
65è      Guillem Sanchez Sanchez                3p

Senior Masculí
92è      Santi Trujillo Coll                                0p

Veterà A Femení
3ª        Anna Alvarez Grijalba                        95p

Veterà A Masculí
25è      Ramon Senar Sanchez                     17p
89è      David Perez Marin                               0p

Veterà B Masculí
3r         Jaume Berenguer Puigtió                  81p
23è      Carles Lombarte Gasulla                   15p
30è      Josep Fernandez Pordomingo          11p

Xocolatada 21-12-2011 a les pistes



Aquest dimecres, 21 de desembre de 2011 es va celebrar a les pistes d'atletisme després de l'entrenament una xocolatada per a tots els alumnes (i pares!) de l'escola d'atletisme. Abans els més menuts varen fer cagar el tió.



1/2 Marató de Vic 18-12-2011

L´atleta de Sant Celoni Carles Montplet Muñoz, s´ha classificat en la 13a
possicio de la categoria veterà de la Mitja Marató de Vic el dia 18/12 amb una
marca de 1h 23´05".



Felicitats pel resultat!

Classificació Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de Cros 18-12-2011

Classificacions actualitzades a 18-12-2011


Recordeu que només puntuen els sis millors resultats, en gris
hi ha marcats els resultats  que no s'han computat en el total.







RECORD DE CATALUNYA EN 400 m.ll.

L'atleta del Club d'Atletisme Sant Celoni Anna Alvarez Grijalba ha aconseguit avui, 18-12-2011, el record de Catalunya en 400 m.ll. en pista coberta, dins la categoria W40, amb un temps de 1'04"11 superant l'anterior que estava establert en 1'05"27 des de l'any 2003.


FELICITATS!!!

2a Jornada Control Cadet en pista coberta. Sabadell 17-12-2011

2ª JORNADA CONTROL CADET PISTA COBERTA

S’ha disputat la segona jornada de controls en pista coberta per la categoría cadet . 9 atletes del nostre club han participat en aquesta jornada , aquests han estat els resultats :

Podeu veure les fotos a la galeria corresponent, a la columna de la dreta.

60 metres llisos masculins

8è –Eduard Navarro – 7.87 S
28è - Alvar Garcia – 8.23 s
64è - Joel Rovira – 8.81 s

60 metres tanques masculins

18è -Pol Viarnés – 12.71 s

300 metres llisos masculins

29è –Eduard Navarro – 45.09 s

60 metres tanques femenins

7ena – Glòria Cabrera – 10.61 s

60 llisos femenins

12ena – Aina Berenguer – 8.48 s
56ena – Sandra Baronat - 9.00 s
62ena – Carla Anoro - 9.17 s
86ena ­- Gala Anoro – 9.68 s

Salt de llargada femeni

17ena – Glòria Cabrera – 4.18 m

300 metres llisos femenins

10ena – Aina Berenguer – 46.22 s
45ena – Carla Anoro – 52.19 s

600 metres femenins

25ena - Gloria Cabrera – 1:54.87
29ena - Gala Anoro – 1:59.96
34ena - Sandra Baronat – 2:01.46

27è Cros de Caldes de Malavella 18-12-2011

 Aquest diumenge 18 de desembre de 2011 s'ha celebrat el 27è Cros de Caldes de Malavella, els resultats dels atletes del Club Atletisme Sant Celoni han esta força bons especialment en les categories benjamí i prebenjamí en les quals s'han obtingut un total de cinc medalles.




Pau Espinas 19è Infantil

David Bartolomé, 22è Infantil

Joan i Miquel Lechuga, 27è i 28è Infantils

Grup benjamins i prebenjamins

Pol Vilert, Claudi Gomez, Pol Casals, 5è, 4r i 8è Benjamins

Joan Matia, 17è Benjamí

Roc Trujillo, 20è Benjamí

Martí Casals, 2n Prebenjamins

David Coris, 6è Prebenjamins

Sergi Vilert, 11è Prebenjamins

Leia Tomas, 16a Benjamines

i també:

Jaume Berenguer, 5è Veterans B
Guillem Sanchez, 22è Juvenils

Sant Silvestres diverses

Aquests dies de Nadal són tradició les curses urbanes anomenades "Sant Silvestre" per allò de l'últim dia de l'any, aquí hi ha informació de diverses d'aquestes, no són totes les que hi ha es clar però al menys hi ha les que hem tingut noticia:

13a Sant Silvestre Riudellotenca    26-12-2011 Riudellots de la Selva
Sant Silvestre Popular Lloretenca  31-12-2011 Lloret de Mar
7a Sant Silvestre - 2a Minicursa    31-12-2011 Girona
Sant Silvestre Barcelonesa            31-12-2011 Sant Cugat del Vallès
7a Cursa dels Nassos                   31-12-2011 Barcelona (però sembla que ja han tancat les inscripcions)
1a Sant Silvestre Sabadell             31-12-2011 Sabadell

Vacances de Nadal 2011

VACANCES DE NADAL 2011


L'últim dia d'entrenament de l'escola d'atletisme serà el proper dia 22 de desembre, les classes es reprendran el proper 9 de gener de 2012.


Aquest proper dimecres, dia 21 de desembre, a les 19:00 hi haurà una xocolatada a les pistes per a tots els alumnes de l'escola d'atletisme. 


Pel que fa als més menuts recordeu que una mitja hora abans farem una visita al tió, cal que penseu a portar-li menjar i dibuixos el dilluns. 

Anunci XXVII Cros de Caldes de Malavella 18-12-11

Aquest diumenge 18 de desembre de 2011 es disputarà el XXVII Cros de Caldes de Malavella, com sempre la primera cursa serà a les 10:00 del matí i es preveu acabar cap a les 13:00 amb el lliurament de premis.


El representant del Club serà en Santi Trujillo

Actualització classificació cros

A mesura que tinguem preparats els fulls de cada categoria els anirem penjant. Hauríeu de comprovar que no hi ha errades en les dades corresponents a cada atleta.







II de Sta.Cristina d'Aro. 11-12-2011

S'ha disputat el cros de Sta.Cristina d'Aro en un circuit traçat al voltant de la zona esportiva d'aquesta localitat i en el que els atletes es trobaven una riera a travessar cinc vegades, una rasa que s'havia de saltar i uns 100 metres de zona amb fang artificial (terra llaurada i inundada) on les escenes de patiment han estat força nombroses, amb atletes arribant amb les dues espardenyes a la ma.


Aquestes dues imatges són de la cursa infantil, no hi ha cap corredor de Sant Celoni però ilustren molt bé el que hi havia, podreu veure que els ha passat als atletes de Sant Celoni en el vídeo que properament penjarem. Les fotografies les podeu veure a la galeria corresponent.

La participació del Club d'Atletisme Sant Celoni formada per 10 atletes de les categories de promoció s'ha resolt amb set medalles (entre els deu primers de cada cursa):

Prebenjamí:        4r David Coris
                         7è Ferran Alcazar
                         8è Sergi Vilert

                         7a Monica Bacardi

Benjamins:         5è Pol Vilert
                         6è Claudi Gomez
                        21è Joan Matia

Alevins:            17a Marta Alcazar
         
                          4r Victor Coris
                        26è Eric Bacardi

Podeu consultar els resultats complerts i les fotografies a la pàgina "CROS" o bé fent "click" on posa més informació just aquí a sota.


Pista Coberta: I Jornada control cadet. Sabadell 10-12-2011

 CONTROL CADET PISTA COBERTA




Aquest dissabte s’ha disputat la primera jornada de controls en pista coberta per la categoría cadet .Els atletes del  nostre club han passat la prova de foc del debut en pista coberta amb una bona nota .

Pes maculi

17è – Joel Rovira  - 8’25 m

60 metres llisos masculins

6è –Eduard Navarro – 7.89 s
24è - Alvar Garcia – 8.22 s
61è - Joel Rovira – 8.93 s

300 metres llisos masculins

19è – Alvar Garcia – 43.33 s
35è –Eduard Navarro – 46.17

60 metres tanques femenins

10ena – Glòria Cabrera – 11.05 s
22ena- Gala Anoro – 12.21 s

60 llisos femenins

8ena – Aina Berenguer – 8.53 s
40ena – Sandra Baronat  - 9.00 s
72ena – Gala Anoro - 9.36 s

Salt d’alçada femeni

10ena – Glòria Cabrera – 1.37 m

300 metres llisos femenins

25 – Aina Berenguer – 48.57 s
33 – Sandra Baronat – 49.79 s

Podeu veure els resultats complerts en aquest enllaç  o a la pàgina corresponent.












Classificació Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de Cros 10-12-2011

Classificació oficiosa del Gran Premi després de 7 curses (després cros Malgrat)
 
Veterà B Masculí
 
  3r Jaume Berenguer amb 78 punts  en 6 curses  a 33 punts del primer
20è Carles Lombarte amb 15 punts  en  1 cursa
24è Josep Fernandez amb 11 punts en 1 cursa
 
Veterà A Femení
 
1a Anna Alvarez amb 95 punts  en 5 curses a 1 punt de la segona
 
Aleví Masculí
 
1r Victor Coris amb 105 punts en 6 curses a  28 punts del segon que ha puntuat en 4 curses
18è Eric Bacardi amb 16 punts en 2 curses
 
Benjamí Masculí
 
3r Claudi Gomez amb 48 punts en 4 curses a 32 punts del primer
6è Pol Vilert amb 41 punts en 4 curses
15è Pol Casals amb 23 punts en 3 curses
57è Taher Diao amb 3 punts en 1 cursa

Prebenjamí Femení

8a Monica Bacardi amb 28 punts en 3 curses a 65 punts de la primera

Prebenjamí Masculí
 
2n David Coris amb 62 punts en 6 curses a 35 punts del primer
x Martí Casals amb 45 punts en 4 curses
9è Sergi Vilert amb 36 punts en 3 curses
x  Ferran Alcazar amb 46 punts en 3 curses
22è Jan Vela amb 15 punts en 2 curses
37è Jan Perez amb 8 punts en 2 curses

Notes: 
- El nombre de curses correspon a les curses que puntuen, potser que s'hagi participat en més curses de les indicades i no s'hagi puntuat.
- Puntuen només els sis millors resultats per tant com a màxim apareixen 6 curses encara que s'hagi puntuat en més.

XVII Cros de Malgrat de Mar. 08-12-2011

Aquest dijous, 8-12-2011, s'ha disputat el XVII Cros de Malgrat de Mar. La participació d'atletes del Club d'Atletisme Sant Celoni ha estat nombrosa i amb molt bons resultats.

Anna Alvarez
1a Veteranes A

Martí Casals
2n Prebenjamí Masculí

Victor Coris
2n Aleví Masculí

Carles Lombarte    
3r Veterans B

Claudi Gomez 
5è Benjamí Masculí

David Coris - Ferran Alcazar
6è i 8è Prebenjamí masculí

Monica Bacardi
9a Prebenjamí femení

Hannah Yerman
11a Prebenjamí Femení

Pol Casals (en segon pla)
11è Benjamí Masculí 

Roc Trujillo (451) i Joan Matia (3543)
25è i 19è Benjamí Masculí

Jan Perez
19è Prebenjamí Masculí

Santi Trujillo
21è  Senior Masculí

Pau Espinas
17è  Infantil Masculí

Eric Bacardi
18è Aleví Masculí

Leia Tomas
22a Benjamí Femení


Pau Jimeno
20è Aleví Masculí

Marta Alcazar
21a Aleví Femení


Altres atletes dels que, de moment, no tenim foto localitzada:

David Pérez          20è Veterans A Masculí
Jaume Berenguer  10è Veterans B Masculí
Guillem Sanchez   15è Juvenil Masculí
Sandra Baronat      9a Cadet Femení